Dračí dobrodružství

Termín: 26. července – 2. srpna 2020
Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je: 6 – 11 let
Hlavní vedoucí: Mgr. Jindřich Fuka
Cena: 4.290 ,-

Byly doby, kdy se lidé na ostrově Berk draků báli. Každý mladý Viking chtěl s draky bojovat a porazit je. Byly také doby, kdy se lidé s draky přátelili. Kdy společně čelili hrozbám a nesnázím. A pak se draci ztratili. Stali se jen legendami, kterými se straší malé děti, když je rodiče zahání do postelí.

Škyťák však na draky nezapomněl. A protože mu moc chybí společné létání, rozhodl se, že v létě svého kamaráda Bezzubku vyhledá a opět se společně vydají na dobrodružnou výpravu. Jeden starý Viking mu totiž vyprávěl zajímavou starou legendu: „Říká se, že mimo náš svět existují ještě úplně jiné světy. Některé jsou kouzelné, svítí na nich slunce a po zelené trávě se procházejí jednorožci. Jiné jsou temné, převládá na nich noc a vrzající staré stromy vám podráží nohy svými kořeny, když se běžíte schovat. Ten, kdo sebere dost odvahy, aby všechny tyto světy prošel, může prý najít klíč ke šťastnému životu.“ A takový poklad by přeci chtěl získat každý!

Bohužel jsou ale i lidé, kteří ostatním štěstí nepřejí. A tak je možné, že Škyťákovo a Bezzubkovo putování bude těžší, než se na první pohled zdá.

Máte rádi příběhy o Škyťákovi, Bezzubkovi a jejich kamarádech? O Astrid a Bílé běsce? My ano! A proto se v létě opět na týden vydáme za drsnými Vikingy i opravdovými draky. Čekejte příběhy o strachu z neznáma, o opravdovém přátelství, o důležitosti rodiny i o lásce. Některé budete znát z filmů či knížek, jinými vás překvapíme.

Čekejte dobrodružné spaní v podsadovém stanu, šumění lesa, dobré jídlo a celodenní program. Těšte se na vyprávění příběhů u praskajícího ohně. Těšte se na léto s námi!