Stopou Arboriánů

Termín: 5. – 12. srpna 2018
Místo:
Chválkov u Kamenice nad Lipou
Určeno pro:
Táborníky ve věku 10 – 14 let
Hlavní vedoucí:
Mgr. Ivan Bauer
Cena:
3.920,- Kč

Elektronická přihláška zde

Po včerejší smršti bylo chladno. Vítr se už zmírnil, ale koruny stromů výhružně hučely a vysoké vlny se tříštily o skalnatý břeh. Tudy, mezi servanými větvemi a zlámanými kmeny, kráčel vysoký muž v šedé kápi. Šel rychle. Tu náhle vyjekl a seběhl těsně k vodě. Naklonil se nad ležící postavou. Kdo je to? Žije…?

Tak byl kdesi daleko nalezen hlavní hrdina našeho příběhu, a tak byl nalezen i jeho talisman. Měl za sebou toulavý život a před sebou nečekaná setkání. Nějaký čas zůstal se stromovými mnichy – Arboriány, ale slib ho volal domů. Jenže doma se mnohé změnilo. Nemohl tu zůstat. Zůstalo jen pár dopisů, pár vzpomínek a pár nápověd pro ty, kdo dovedou usuzovat a přemýšlet. Pro ty, kdo se nevzdávají po prvním nezdaru. Jsi to ty? Čti!

Vildo, Vráno a ostatní,
dozvěděl jsem se, co se děje u vás doma. Tak radši píšu. O Kurýra se nebojte. Je v pořádku. Osmičku už nehledejte. Všechno zatím schovám u sebe, než se to přežene. Celou tu historii jsem poctivě sepsal a uložil na bezpečném místě. Víte, kde. Vyzvedněte ji a užijte, jak bude třeba, kdybyste o mně neměli zprávy. Počkejte do dne sai.
                                                                                                                                         S důvěrou Jakub „Nilsson“

Náš příběh začíná v přístavu, pokračuje v klášteře a obloukem se vrací do Čech. Dostanete do rukou nitky toho příběhu. Dostanete do rukou klubko vyprávění o nedávné minulosti a o člověku, který zůstal statečný a věrný. Budete pátrat v křivolakých uličkách i pod košatými buky.

napínavý příběh * nedávná minulost * vzácný strom * hra a život * nečekané otázky * jaký jsi?