Stopa Florentinu

Termín: 19. – 26. července 2020
Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je: 9 – 14 let
Hlavní vedoucí: Mgr. Ivan Bauer
Cena: 4.320 ,-

Celý rozzářený spočíval na sametové podložce a svítil tisícovkou odlesků ve své jiskřivé nádheře. Tajuplný, zlatý a třpytivý. Florentin. Kámen králů a královen. Stvořený pro krásu, ztracený, oplakávaný i proklínaný. Florentin. V sále hotelu Richmond se koná prestižní aukce drahých kamenů. Pod položkou číslo 710 je v katalogu žlutý diamant o váze 81,56 karátu. Vyvolávací cena tři sta padesát tisíc švýcarských franků. Kdo jej získá? Kdo se zapíše do dlouhé řady majitelů?

Ten kámen opravdu existuje. Jeho osudy jsou barvité a pestré. My půjdeme od jeho posledního majitele na samý začátek. Prvním majitelem zlatého kamene totiž byl sám císař Rudolf. A právě rudolfínská doba zarámuje náš příběh. Vědci i šarlatáni, alchymisté i podvodníci, jezuitští vyzvědači i krásné dámy…. Ty všechny můžeme potkat. Ale protože budeme sledovat dlouhou cestu Florentinu staletími, čekejte nečekané. Poutník a Versutius způsobí nejeden zvrat v našem vyprávění.

Místnost byla vysoká a prostorná. Viděl nahrbenou postavu u stolu, která v hlubokém zaujetí pročítala jakési svitky. Viděl oheň planoucí v krbu. Polena hořela neklidně. Oheň praskal. Planoucí jiskernaté uhlíky vylétaly z ohniště až na kamennou podlahu. Plameny měnily barvu od stříbrně lesklé ke žluté, oranžové až k blankytně modré. Byl v tom nepokoj a pohyb. Připomínalo mu to jeho život. „Kde jsem?“ ptal se.

S naším hrdinou budete muset osvědčit zdatnost a vytrvalost, důvtip i samostatnost. Oceníte starou moudrost i pevné přátelství. Florentin nepřináší jen radost a bohatství. Jeho dědictví je temné pro ty, kteří myslí pouze na sebe. Vybírejte správně.