Michal Walder

MUC. Michal Walder
Přezdívka: 
Waldemar
Narozen: 1998
Email: michalwalder98@gmail.com
Škola: Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany

Na svůj první tábor s Hobitem jsem jel už ve svých sedmi letech a stále mám na něj mnoho úžasných vzpomínek. Od té doby se ale mnohé změnilo. V současné době jsem plně oddán studiu na lékařské fakultě, ale můj vztah k Hobitovi se nezměnil ani o trochu. Vždycky jsem na táborech miloval příběh, hry, přírodu, kolektiv. Spolupráci, napětí, adrenalin, výzvy. Dlouhou dobu jsem si vychutnával tyto skvělé tábory plnými doušky jako účastník a nyní jsem šťastný, že můžu i sám přiložit ruku k dílu a podílet se na přípravě táborů.

Studium medicíny mi neposkytuje mnoho volného času. Když už se ale nějaký naskytne, snažím se ho využít naplno a to především cestováním, sportem nebo relaxací. Jsem vášnivý motorkář a využívám každou příležitost k projížďce na své motorce po Česku i Evropě. Sportu se už nevěnuji tolik jako dřív. Doby, kdy jsem cvičil karate na soutěžní úrovni, jsou již dávno pryč a kimono s černým pásem oblékám už jen několikrát do roka. Zbožňuji zimu a sníh. Zimní příroda je kouzelná a rád v ní trávím čas, ať jsou to procházky se sněžnicemi, běh na lyžích nebo sjezdy na snowboardu. 

Na léto se zas těším mimo jiné i kvůli Hobitovi. Možnost působit v něm jako vedoucí již sedmým rokem mi umožňuje naplňovat mé oblíbené heslo „Docendo discimus“ – Učíce jiné, učíme sebe.

Absolvované kurzy:
Zdravotník zotavovacích akcí (ČČK, 2017)
Instruktorský kurz (Agentura Hobit, 2018)
Hobit sobě (Agentura Hobit, 2019)
Instruktor první pomoci (ČČK, 2021)
Hobit sobě (Agentura Hobit, 2021)
Hlavní vedoucí dětských táborů (RADAMBUK, 2022)