ARBORIÁNÍ V TEMNÝCH ČASECH

Poslední místa.

Termín:                        8. – 15. července 2023
Místo konání:              Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je:        10 – 14 let
Hlavní vedoucí:           Mgr. Ivan Bauer
Cena:                           5 220 Kč

Melk vjede do dvora pekárny. Dnešní rozvážku má za sebou. Vtom strne! Z průjezdu vidí na dvoře šedé auto. Vedle něj stojí chlapík v koženém kabátě a šedém klobouku a pokuřuje. Jsou tady! Jako blesk obrátil kolo a šlápl do pedálů. Neviděli ho! Co teď? Šlape jako o závod. Mizí za rohem. Trochu se uklidnil. Hlavou mu víří divoké myšlenky. Kam teď? A už ví! Vzpomněl si na ty šťastné dny, kdy vyráběli plán Staré čtvrti. Ještě že to tehdy všechno prohledali! Ty červené linky na plánu značily propojené domy. Někde se dalo
projít celým blokem, jinde třeba šlo vyjít v domě do patra a přes pavlač se dostat do docela jiné ulice. Tady! Melk vede kolo uličkou. Je mu zima i horko zároveň. Potí se. Námahou nebo strachem? Sám neví. Ledový vítr mu proniká na kůži. Z kůlny se dostal na schodiště domu. Otevřel nízká dvířka a zmizel ve tmě. Na jak dlouho?

Lucka, Honza a Patrik odkrývají tentokrát minulost nedávnou. Tak nedávnou, že její pamětníci ještě žijí.
A přece tu nebude nouze o tajná sledování, dramatické úniky a překvapivá odhalení. Protivníci jsou tentokrát velmi současní a jejich tajemství velmi temné.

Vyšli do předsíňky a zjistili, že vstupní dveře jsou zamčené. Honza zacloumal klikou a zabušil. Lucka zavolala: „Haló, pane! Otevřete! Otevřete!“ Zpoza dveří se ozvalo: „Nepište nic! Nic o Arboriánech! Nesmíte o nich psát! Rozumíte? Už ani slovo. Už nikdy!“ Znělo to podivně vášnivě a naléhavě.
A mělo to překvapivé pokračování: „Slibte mi to! Pak vás pustím.“

Příběh nás letos zavede do lesa i do města, do nedaleké minulosti i žhavé současnosti. Zavede nás k pokračovatelům arboriánů i k dědicům jejich odkazu. Bude to hra i zápas. Osvědčíte v něm vlastní odvahu i vzájemnou spolupráci. Dávno odložený případ totiž poznamenal mnoho dnešních životů. Ten příběh nám nastaví zrcadlo. Chceš se do něj podívat?