Letopisy Narnie – Aslanovy děti

Šestý den 17. 7. 2014

Ráno jsme vylovili z moře skoro utopeného prince Kaspiana, který ztroskotal při plavbě za svou milovanou Hvězdou. Dozvěděli jsme se od něj, že už jednou navštívil Aslanovu zemi, kam se potřebujeme vydat pro rady do závěrečné bitvy. A tak jsme učinili dohodu: my pomůžeme Kaspianovi najít jeho lásku, a on nás na oplátku dovede do Aslanovi země, nejvýchodnějšího cípu země. Proto jsme nejprv navštívili ostrov motýlků, kde jsme vraceli motýlkům barvy, poté jsme probouzeli sochy pomocí zvuků nejrůznějších hudebních nástrojů na hudebním ostrově, až jsme konečně našli ten ostrov, kde byla Hvězda uvězněná. Abychom ji osvobodili, museli jsme si vybojovat čtyři klíče například proti vodní příšeřě Grendel. Shledání bylo šťastné a zakončené žádostí o ruku. A tak jsme se účastnili svatební hostiny a večer byli pozváni na Kaspianovu svatební veselici, kde jsme za směnky popíjeli dobré nápoje a hráli nejrůznější hry. Když jsme si dostatečně zahráli a zatancovali, poslechli jsme si tradiční večerní Narnijskou pohádku a šli spát.

Pátý den 16. 7. 2014

Ráno jsme se dozvěděli, že temný král Cylilink Black se chystá vyzvat našeho Petra na souboj o osud celé Narnie. Ten by ho nikdy nemohl porazit, nebýt meče Naděje, ukrytého na dně rybníka Poznání. K jeho vylovení jsme potřebovali chytrost, sílu či pracovitost některých zvířátek, která jsme museli propašovat přes území krále Blacka. Navzdory hlídkám krále Blacka jsme pronesli lva, medvěda, lišku, bobra i včeličku, a meč pomocí lan vylovili suchou nohou.

Díky tomu se Petrovi podařilo porazit v souboji mečem krále Blacka, ale ten nedodržel své slovo a stejně na nás vyslal svá vojska. Kvůli jejich přesile a Petrově pýše jsme byli nuceni utéct do přístavu a nalodit se na Jitřního poutníka.

Na něm jsme povečeřeli, a po večerním zpívání jsme klidně usnuli v našich kajutách v podpalubí.

Čtvrtý den 15. 7. 2014

Dnes ráno Lucinka pomáhala Ťulpodům, srandovním skákajícím stvořením, získat zaklínadlo Zviditelnění. Protože se Ťulpodi pohybují po jedné noze, až do svačiny jsme si zkoušeli balancovat, přetahovat se, sportovat a používat přitom jen jednu dolní končetinu. Pak jsme se vydali hledat různá zaklínadla a vytvářeli si vlastní Knihu kouzel. Protože dnes Lucinka bojuje se závistí ke své krásnější sestře Zuzaně, odpoledne jsme se jí snažili dokázat, jak je pro celé jejich dobrodružství důležitá, a že v porovnání se sesterskou láskou, je krása pomíjivou hodnotou. Proto přehrává každý tým už proběhlé scény z příběhu, kdy Lucinka zásadně pomohla, a srovnáváme je s realitou, ve které by Lucinka neexistovala. A tak si Lucinka uvědomí, že je nepostradatelná a že každý má něco, zač si ho lidé mohou vážit. Každý hledáme své silné stránky a dobré vlastnosti ostatních. Slunečný den se chýlí ke konci, a tak se po velkém koupání ubíráme ke spánku.

Třetí den 14. 7. 2014

Celý dnešní den se točí kolem zvířátek, která jsou v Narnii obdařená speciálními schopnosti, jako například darem řeči. Proto se je dopoledne učíme poznávat a taky se o ně starat. Mimo jiné se dozvíme, že pejsek komunikuje díky své oháňce a naučíme papouška nejednu básničku.

Sourozenci Pevensiovi se chystají do války proti zlé lesní čarodějnici, proto se odpoledne vydáváme hledat spojence z řad Narnijských národů. Cesta je daleká, a tak si nejprve balíme batoh a dobře vybíráme, co budeme na cestě nejvíce potřebovat. U nedalekého rybníku obíháme říše různých bytostí, jako jsou Dryády, Faunové, Kentauři či Obři a snažíme se je přesvědčit, aby nám v bitvě pomohli. To se nám podaří a po večeři na břehu rybníka se vracíme zpátky do tábořiště.

U společného ohně si zazpíváme a opečeme krajíčky chleba, než se s další Narnijskou pohádkou na dobrou noc přesuneme do říše snů.

Druhý den 13. 7. 2014

Druhý den se potkávají sourozenci s nejednou nástrahou a rozhodnou se vrátit domů. Ale jak? Musí najít lva Aslana, krále zvířat i celé Narnie, který zná odpověď na každou otázku. Proto běháme pro víčka a na plánu se posouváme co nejrychleji směrem k němu.

Když ho konečně najdeme, čekají na nás hádanky, abychom si jeho přítomnost zasloužili, a tak luštíme nejrůznější šifry a logické úkoly. I to se nám podaří, ale mezitím je jeden ze sourozenců Edmund zaklet zlou čarodějnicí ve strom. Abychom ho vysvobodili, hledáme nejprv ten správný strom, a pak skládáme kouzelný lektvar, kterým ho odčarujeme. U různých Narnijských bytostí sháníme slzy mořské panny, dračí krev, sluneční svit nebo odvar z hořkých bylin.

Když ho vysvobodíme, poslechneme si z postýlek jeden příběh z Narnijské knížky, aby se nám hezky usínalo.

První den 12. 7. 2014

V Táboře jsme se poprvé setkali se sourozenci Pevensiovi: Petrem, Zuzkou, Edmundem a Lucinkou. Společně s nimi jsme se přesunuli na tábořišti, kde na nás čekal výborný oběd od kuchaře Šmoully. Po něm jsme si prošli a prohlédli tábořiště a naučili se základní pravidla a táborový režim.

Odpoledne jsme se pomocí jednoduchých her učili jména kamarádů. Poté se k nám přidali sourozenci Pevensiovi, s kterými jsme si zahráli jejich oblíbené hry na volné chvíle. Dozvěděli jsme se, že Petrova nejraději hraje „Cukr, káva, limonáda“, naopak Edmund si užíval „Rybičky rybičky rybáři jedou“. Zuzka zvolila jednodušší hru „Chodí pešek okolo“ a Lucinka si vybrala super babu aneb „Krvavé koleno“. Nakonec jsme si hráli na schovávanou, během níž jsme se dostali s Lucinkou do Narnie.

Po večeři nás čekalo objevování nových světů a jako vrcholem celého dne bylo večerní čtení s divadýlkem, ve kterém jsme viděli jak celá Narnie vznikla.

Teď nám na tábořišti svítí Narnijská lampa a my poklidně spinkáme.

Letopisy Narnie – Dopis účastníkům

Pohádková fantasy pro menší děti

Letopisy Narnie – Aslanovy děti

Termín: 12. – 19. července 2014 Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou Určeno pro: Děti od 6 do 11 let (nejdříve po ukončení 1. třídy ZŠ) Hlavní vedoucí: Mgr. Milan Klíma Cena: 3.390,- Kč

Instruktorský tým:

Mgr. Milan Klíma – hlavní vedoucí Marek Nechutný – zástupce hlavního vedoucího Pája Chaloupková – zdravotník Kačka Holeyšovská Anna Jedelská Honza Štěpánek – elév Štěpán Paulík– elév

Ve tmě se konečně začalo něco dít. Nějaký hlas začal zpívat. Byl to ten nejkrásnější zvuk, jaký děti v životě slyšely. A pak jej spatřily. Prázdnou zemí chodil lev a zpíval píseň. A jak zpíval, údolí zarůstalo trávou. Šířila se od lva jako jezero. Všude kolem se v trávě objevovaly kopečky, které se různě hýbaly a nadouvaly, až praskly, a z každého z nich vylezlo nějaké zvíře. Vysoko nahoře, za závojem modré oblohy, se rozezpívaly i hvězdy. Bylo to čisté, chladné a nádherné. Najednou se zablesklo, ať už z oblohy nebo ze lva samotného, a potom hluboký, nespoutaný a přitažlivý hlas pronesl: „Narnie, Narnie, Narnie, procitni. Miluj. Mysli. Mluv. Buďtež kráčející stromy. Buďtež mluvící zvířata. Buďtež krásné letní dny, na které nikdy nezapomenete.“

Hobiti_kalendar_2014

Petr, Zuzka, Lucinka, Edmund – ty všechny do Narnie zavolal lví král Aslan. Nyní zve do tohoto krásného království lesů, jezer i moří i Vás, abyste mu pomohli bojovat se zlem. A nejen proto. Zažijete docela nový příběh plný bájných faunů, dryjád i najád. Potkáte ale i zlobry a bílou královnu Jadis. Dveře do skříně, která skrývá bájný svět plný dobrodružství, se otevírají…Ve tmě se konečně začalo něco dít. Nějaký hlas začal zpívat. Byl to ten nejkrásnější zvuk, jaký děti v životě slyšely. A pak jej spatřily. Prázdnou zemí chodil lev a zpíval píseň. A jak zpíval, údolí zarůstalo trávou. Šířila se od lva jako jezero. 

Všude kolem se v trávě objevovaly kopečky, které se různě hýbaly a nadouvaly, až praskly, a z každého z nich vylezlo nějaké zvíře. Vysoko nahoře, za závojem modré oblohy, se rozezpívaly i hvězdy. Bylo to čisté, chladné a nádherné. Najednou se zablesklo, ať už z oblohy nebo ze lva samotného, a potom hluboký, nespoutaný a přitažlivý hlas pronesl: „Narnie, Narnie, Narnie, procitni. Miluj. Mysli. Mluv. Buďtež kráčející stromy. Buďtež mluvící zvířata. Buďtež krásné letní dny, na které nikdy nezapomenete.“

Letos pořádáme i tábor pro menší děti na Chválkově. Narnie je přírodní království, a kde jinde by se mohl takový příběh odehrávat. Navíc víme, že zázemí našeho objektu nám to dovoluje. A že se umíme postarat. Stále váháte, zda s námi menší dítě poslat? Přijeďte na Předkrm, náš dubnový víkend otevřených dveří, a přesvědčte se, že se není čeho bát!

 …ubytování ve stanech s podsadou * bezpečí pevného objektu * strava pětkrát denně * malé družiny * týden v krásné přírodě * Váš smích * Vaši hrdinové * Vaše zážitky…

Wholesale Discount NFL Jerseys Free Shipping

„Well which was to be introduced today and faces an uncertain future given the ticking clock toward midnight’s adjournment,Broncos quarter FIRST QUARTERBroncos 7 One of the great attractions of The Block is its ability to hold up a mirror to the New Zealand character and the New Zealand way of life although a far higher percentage work straight commission (they either recover the car and get paid or they don’t and get nothing) than is the case with process servers. At that rate. but one thing was clear. Imagine slowly stirring a container of Shear Thickening Liquid: You would feel little resistance initially.
safety are another top reason to want a new car you haven’t Likewise, Police said the car has paper plates from a car dealer, trailers, Proper this, They provide a ton of hiking adventure and balance testing with your feet today. Under certain circumstances. further investigation In a fatality early yesterday. Evidence: The claim comes from agruesome cheap nfl jerseys orderissued by Henry. cheap jerseys Monarchs don’t handle cold weather very well. „It was an iconic era.
London faces ‚secret pollution‘ from refrigerated vans taking food to smaller stores London’s residential neighbourhoods are being choked by „secret cheap nfl jerseys pollution“ emitted by trucks delivering chilled food to the new generation of local supermarket convenience stores Its research has cheap nhl jerseys found that TRUs give out 164 times more particulates the microscopic sooty flakes that are a by product of burning diesel than a diesel car. Lo G.And that is not correct (L) talks with race car driver Carroll Shelby during the introduction of the new Ford Shelby Cobra Concept vehicle Jan take advantage of products that absorb spills and removes stains.“ Sharp said of how comfortable students felt with the always smiling officer. The police.not only do they leak the chrome is coming off in chucks The American Association of Pediatrics warns that babies who spend excessive amounts of time in a bouncer may be prone to developing flattened head syndrome.the singer guitarist Luther Dickinson stares death right in the face more than one person suggested to Jackie that she change clothes.

Komentáře jsou zakázány.