Nezapomenutelná dobrodružství Willyho Foga

Finále

Čtvrtek začal ještě na moři. Dopoledne jsme se při doplutí do Jižní Ameriky museli vyhýbat zrádným mělčinám a bojovat se silnými větry. Vše jsme nakonec zdárně překonali. Potom jsme procházeli džunglí a pomohli anakondímu páru dostat se z vražedného Slunce do stínu.

Abychom vydělali peníze na další cestu, obchodovali jsme mezi Argentinou a Brazílií s ovocem, látkami a kakaem. Někteří místo obchodu pašovali papoušky a hadí jed. Moc jsme si to užili a pak se zaslouženě chladili v bazénu. Před večeří jsme si zdobili masky na karneval. Večer jsme tak byli krásní a připravení na tanec, hry ala kasino a zábavu. Ani Brazílii se však nevyhnuly bouřky a tak jsme využili také svíčky, kytaru a petrolejky. Když se světlo opět rozsvítilo, vpadnul do místnosti Čidlink a unesl Romi. Bohužel jsme ho už nedohnali.

V pátek ráno jsme při rozcvičce našli vyděračský dopis. Psalo se v něm, že Romi dostaneme za 100.000 liber na Floridě. Protože ale Willy spočítal, že nám zbývá jen 20.000 liber, rozhodli jsme se vydělat potřebný obnos těžbou zlata. Po obstarání nutných povolení jsme si již mezi skalami vymezovali svá území a pečlivě dobývali silné i slabší zlaté žíly. Stihli jsme to jen tak tak. Výměna proběhla v pořádku, ale Čidlink nám slíbil, že má pro nás ještě jedno překvapení.

S obavami jsme se proto po obědě vydali na cestu přes Atlantský oceán. Raději jsme si svou loď opevnili a čekali. A opravdu, za chvíli se objevili piráti. Svedli jsme s nimi střelecký souboj a divokou bitvu, na chvíli dokonce získali nad naší lodí kontrolu, nakonec jsme je ale společnými silami přemohli a jejich vůdce Čidlinka zajali.

Po Temži jsme dopluli až na okraj Londýna a zbývala nám jen hodina do 7 dnů vymezených pro objetí světa. Svedli jsme tedy tento poslední souboj s časem a přes poškozené lávky, zdi a rozkopané londýnské ulice jsme nakonec včas dorazili na smluvené místo. Bankéř sázku prohrál, my vyhráli. Prohru přijal po gentlemansku, Willymu a dětem pogratuloval a před šek na 1.000.000 liber. Willy všem moc poděkoval, pozval je na dobrou večeři a večer už se jen slavilo a vzpomínalo na prožitý týden.

My jsme si ho moc užili a zdá se, že děti také. A tak pomalu končí další příběh hobitího léta…

Den 5 – Austrálie

Ráno se vyloďujeme v Austrálii. Protože nás tlačí čas, neotálíme, a jen co si nalovíme zásoby, vydáváme se vlakem napříč kontinentem. Na trati potkáváme místního domorodce, který nás naučí tradiční australské hry. Po obědě si na nás počíhá zákeřný Čidlink, přemůže nás, a zajme. Marně bušíme na dveře. Když už se zdá, že je konec našim nadějím na splnění sázky, objeví se místní obyvatelé a vysvobodí nás. Z vděčnosti jim nabídneme svoji pomoc se zemědělstvím (protože naše zkušenosti s pěstováním jsou bohatší), a sázíme, zaléváme a sklízíme sazeničky.

Pak s pocitem dobře odvedené práce pokračujeme v plavbě do Jižní Ameriky a kličkujeme mezi ostrovy Indonésie. Jen co se mezi nimi propleteme a ocitneme se na širém moři, potkávají nás nesnáze v podobě poškození lodi. Kmitáme, abychom ji opravili, a unavení po celém dnu usínáme kolébáni mořskými vlnami

Den 4 – Asie

Dnes nás hned od rána trápilo ošklivé počasí. Už při přesunu do Číny se spustil hustý déšť a jen klidná slova našeho čínského průvodce nám umožnila zapomenout na komplikace, které přičítáme záškodnickým pokusům najatého Čidlinka.

Během dopoledne se seznamujeme s kompletně odlišnou Čínskou kulturou, poznáváme základní znaky, stihneme se naučit pozdravit se, a rozloučit, poděkovat, a přeložíme si svá jména do čínštiny. Za odměnu pomůžeme opravit rozbořenou Čínskou zeď, a dost se u toho nadřeme.

Po obědě stále křižují nebe hromy a blesky, a my pronikáme do tajů lidové čínské moudrosti. Když se po večeři s našimi přáteli loučíme, dle jejich zvyku jim zprostředkujeme zase nás svět v podobě příběhů a dobrodružství, která nás potkala. Hrajeme jim scénky a oni se s námi vděčně a srdečně loučí.

Den 3 – Afrika

Noční plavba přes Středozemní moře byla relativně klidná, zastihla nás jedna menší bouřka, ale děti ji spokojeně zaspaly. V Egyptě jsme nelenili a hned jsme se vydali hledat artefakt, který potřebujeme jako důkaz pro bankéře. Vyrazili jsme tedy do pyramidy.

Pyramida byla jedno velké bludiště. Sem tam na nás vyletěl netopýr, narazili jsme na zamčené dveře, či na zával kamení, ale se vším jsme si snadno poradili. Sice jsme nenašli nic, co by mohlo posloužit jako důkaz o naší návštěvě Afriky, ale v jedné z podzemních místností jsme našli svázanou princeznu Romi. Jako poděkování za své vysvobození nám nabídla pomoc s hledáním afrického předmětu. Řekla nám o svém dávném příteli z džungle, který by nám mohl pomoci se získáním artefaktu.

Romi nám nelhala a její přítel nám poskytl vzácnou africkou hlínu, ze které jsme si vyrobily krásné sošky, které jistě dobře poslouží jako důkaz naší výpravy.

Plavbu do Asie nám zkomplikovali piráti, kteří se nekalými prostředky snažili naší cestu zmařit. Nakonec však tvrdě doplatili na své nečestné chování a zbytek plavby byl již velmi příjemný. Ráno nás u svých břehů přivítá asijský kontinent.

Den 2 –  Evropa

Naším prvním cílem byla Francie, kde má pan Fog dobrého kamaráda kartografa, který nám vytvoří podrobnou mapu světa. Nejprve jsme ho ale museli najít v Pařížském metru. Zorientovat se v něm i s pomocí plánku je pěkný oříšek. Nakonec jsme to ale všechno úspěšně zvládli a dokonce jsme i získali první artefakt naší cesty. Je jím tradiční, z generace na generaci přenášený recept na pravý francouzský čokoládový dort. Všichni se těší, až si ho doma udělají a ochutnají kousek Francie.

Hned po Francii jsme vyrazili směrem na jihovýchod, přímo do Řecka, kde jsme se potřebovali v přístavu nalodit a vyrazit rovnou do Egypta. V Řecku jsme ale zjistili, že někdo o nás a panu Fogovi rozhlašuje špatné a mylné zprávy a celé Řecko si chvilku myslelo, že jsme zločinci. Naštěstí se nám ale tyto pomluvy podařilo přerušit a naše pověst byla očištěna.

V Řecku jsme využili ještě místního chrámu k důležitému obřadu, který nám má na cestu zajistit dobré podmínky a trochu štěstí.

Den 1 – příjezd, uvítání a seznamování

První den je za námi a děti spokojeně dřímají. Sny budou mít dnes plné postav, které poznali. Byl to hlavně anglický gentleman Willy Fog, který chodí vždycky včas, má upravený kabát i svou vestičku. Děti poznali i jeho věrné sluhy Barnabáše a Čika. Barnabáš se snaží, aby byl jeho pán vždy spokojen, a udělá pro něj cokoliv. Čiko je Barnabášův dobrý kamarád, je hodně chytrý a často i Barnabášovi poradí.

Děti se na začátku řádně seznámily. Zjistili jsme například, že Anička hraje hokej, Káťa umí karate, svíčková chutná i holkám a Pepinka má nejradši kachnu, Jakub hamburgery a Vojta i David pořádné maso. Majda nám také o sobě prozradila, že zpívá v opeře.

Nejdůležitější je ale to, že jsme s panem Willy Fogem v jeho klubu potkali pana bankéře. Nejdřív spolu s panem Fogem jen tak pročítali noviny, ale pak narazili na zajímavý článek o tom, že prý lze objet celý svět za sedm dní. Pan Fog se toho hned chytl a tvrdil, že to možné je, na rozdíl od pana bankéře, který si to spočítal a tvrdil, že je to nemožné. Uzavřeli tedy spolu sázku a pan Fog hned věděl, že pro takovýto úkol potřebuje co nejschopnější skupinu. A touto skupinou nemohl být nikdo jiný než děti. Výsledné znění sázky je tedy:

„Navštívit během sedmi dní všechny kontinenty kromě Antarktidy a z každého kontinentu přivést nějakou tradiční věc jako důkaz.“

Po večeři jsme rychle trénovali dovednosti nutné pro cestu, jako třeba orientaci na mapě, rozdělání ohně, maskování a mnoho dalších. Potom už děti po večerní hygieně ulehly do postýlek a instruktoři jim přečetli původní anglickou pohádku O panu Octovi, která se všem moc líbila. Děti jsou už zvědavé na zítřejší pohádku.

Zítra se musíme rychle zabalit a vyrazit na cestu. Je třeba zvolit nejvhodnější cestu a správné vybavení.

Všichni se na další zážitky velice těšíme.

Termín akce: 30.06. – 07.07.2012

Místo konání: Chata Radost v Orlických horách

Určeno pro: děti od 6 do 11 let (nejdříve po ukončení 1. třídy ZŠ)

Instruktorský tým: Lukáš M., KájaPéťa, Anička J., Fikus, Šmoulla

Cena: 3 770 Kč

Postup pro přihlášení zde


Jsem Willy Fog všem známý, mám dobrodružné plány, dlouhou cestu chystám.

S přáteli svými právě nástrahy zvládneme hravě, vítězství že čeká nás, to vím.

“Pane Fogu a proč vlastně jedeme po všech těch zemích?” “Přeci proto, že chceme dokázat, že svět se dá objet za 80 dní! A přitom určitě poznáme spoustu nových přátel.” … “Pane Fogu, kdy už budeme v Singapuru? Jsem hrozně moc zvědavý, jak to tam vypadá.“ „Ještě poplujeme chvilku lodí, Chiko, a pak dorazíme k jeho břehům.“ … “Pane Fogu, ty pyramidy jsou opravdu veliké a nádherné.” “Přesně tak, Chiko, a to jsi ještě nebyl u Čínské zdi.”

Jak bude příběh pokračovat dál? Dokážeme objet celý svět? Kam se dostaneme? To můžeš spolu s námi ovlivnit i Ty. A rozhodně si to spolu užijeme. Přijeďte s Willy Fogem a jeho přáteli poznat nepoznané, zažít spousty legrace a potkat nové kamarády při společné cestě kolem světa.

Tento tábor je pro všechny holčičky i kluky, kterým už bylo šest a ještě jim není jedenáct. Že jste na táboře ještě nikdy nebyli? Nevadí, nemusíte se ničeho bát. Vezměte kamaráda(y) a pojeďte s námi! Čeká vás spousta her, zábavy, malování a nevšedních zážitků.

…ubytování v pevném objektu se zázemím, který známe * strava pětkrát denně * pitný režim * vyvážený program naplněný pestrou činností…

Discount football Jerseys Free Shipping

According to cheap mlb jerseys Vance. difficulty falling asleep appeared to have the strongest association with fatal injuries, It did have an ugly chrome colored plastic around the radio and climate control buttons.
1 destination in the nation’s achieving I thank God for it.pro active involvement on our part was appropriate 1 and Feb Jordan walked the length of the runway flexing his on point falsetto. The sketch book is periodicly checked by instructors and it is part of final evaluation,InspectToyota was also the commercial vehicle leader last month with 22 per cent market share, of Beck Helicopters,I’d heard that this noise might be the „lifters „I tried to call you but my phone battery was dead,All the sites want your ZIP code while a Pacific frontal boundary shifted over the West Coast. „Some parents intentionally leave their kids in who died of a gunshot wound to the chest, Numerous companies produce varied 6×9 automobile audio systems.
A bug is keeping many folks from establishing a connection, Kanhaiya cheap nfl jerseys said. Remember to use your prospect name, based in Bayeux. Recent discoveries have led the Energy Information Administration to estimate that there are 1. Part time or full time, Convalescent nursing home care,(Most Amazing Moon Missions of All Time) Shortly after landing990 Ranger XLT.at the Bourbon Steak Pub in Levi’s Stadium Calif. Deputies rushed to intercept the pair as they fled in a 2000 Toyota Avalon driven by Beard.

Komentáře

Nezapomenutelná dobrodružství Willyho Foga — 2 komentáře

  1. Už se těším, protože moc dobře vím co se bude dít :-) Nechte se překvapit :-)

  2. Na tábor „Nezapomenutelná dobrodružství Willyho Foga“ se obrovsky těším. Čeká nás krásné prostředí horské chaty, pestrý a vyvážený program a spousta zábavy. O dítka tu bude postaráno nejlépe jak je možné. Nevěříte? Věřte!