Fantastická zvířata – Táborové zpravodajství

Pátek, 26. 7. – DEN ŠESTÝ

Připravit, pozor, vyskočit. Véčkem zdraví ruka z paluby a pod námi spící Československo. Operace Anthropoid je zahájena.

Zažili jsme ranní výsadek, který naši výsadkáři provedli na jedničku. Následný útok na Heydricha se již tolik nepovedl, a tak pokračujeme ve špionážní činnosti. Oslabili jsme také Grindenwaldův kouzelnický vliv v Evropě ve velké strategické hře. Večer jsme navštívili neutrální Švýcarsko; každý zde dostal svou roli a záleželo jen na nás, jestli Švýcarsko zůstane nezávislé a bez Grindenwaldova vlivu.

Večer jsme se vrátili do krypty, kde se ukrývali naši kouzelníci. Přes mnohé oběti jsme vyvázli a připravujeme se na den, kdy svedeme poslední bitvu se zlem!

Čtvrtek, 25. 7. – DEN PÁTÝ

 „Smrtí každého člověka je mne méně,
neboť jsem část lidstva.
A proto se nikdy nedávej ptát,
komu zvoní hrana.
Zvoní tobě.“

Hrana zvoní i nám, válka vypukla v kouzelnickém světě, ve světě mudlů i světě fantastických zvířat. Gelert Grindenwald se dostává k moci a Heydrich i Hitler se stávají jeho loutkami. Kouzelnický svět postupně devastuje ten náš, vše začalo mobilizací a Mnichovem, ale kdy to skončí? Vedli jsme bitvu o Británii a ubránili ji, infiltrovali se mezi špióny, teď se blíží květen 1942 a Reinhard Heydrich byl ovlivněn kletbou Imperius, musíme zastavit jeho násilí. Čeká nás náročná mise v Protektorátu Čechy a Morava…

Středa, 24. 7. – DEN ČTVRTÝ

Kamera. Střih. Herectví. Ani jedno z toho už nám není cizí. Vyzkoušeli jsme si práci skutečných reportérů, kteří zmapovali Grindenwaldovy zločiny za poslední léta. Postarali jsme se o naše malé přátele jako každý den a zažili jsme hodinu lektvarů, kde ti nejlepší z nás získali lektvar štěstí, takzvaný felix felicis. Štěstí jsme skutečně potřebovali, protože nás čekala kouzelnická zkouška dospělosti. Zněla snadně, měli jsme pouze chránit mudly, netušili jsme však, že chráníme mudly v roce 1912 na palubě Titanicu. Tak se z toho stalo jedno z našich největších dobrodružstvích, možná úplně největší.

Úterý, 23. 7. – DEN TŘETÍ

Čas na táboře letí rychleji, a tak jsme se v našem příběhu posunuli rovnou o 20 let. Albus Brumbál je už dospělý a učí v Bradavicích. Jeden z jeho studentů je Mlok Scamander, se kterým poznáváme skutečná fantastická zvířata. Postavili jsme se bubákovi a naučili se vypořádat se svými strachy. Složili jsme si svůj vlastní Mlokův kufr plný zvířat jako je třeba fénix, hipogrif či hrabák. Večer jsme pohlédli do zrcadla z Erisedu a přemýšleli o svých nejhlubších přáních a ujistili se, že přát si něco je důležité, ale hlavně si musíme vážit toho, co máme, a mít rádi sami sebe.  Se svými přáními zalezly děti umyté do svých stanů a snad se jim už jejich přání plní alespoň ve snech.

Pondělí, 22. 7. – DEN DRUHÝ

Byla teplá letní noc, hudba zněla všude kolem nás a hvězdy nám zářily nad hlavou. Počítání raz, dva, tři do rytmu waltzu i písničky, na které jsme to mohli pořádně rozjet, nás obklopovaly. Červená Lhota se zrcadlila ve vodě a pomalu utichala. S tímhle zážitkem šly děti dnes spát, hned po získání poslední relikvie smrti, Kamene vzkříšení, se kterým navštívily mrtvé na místě, kam mrtví chodí na poslední odpočinek. Ale jak náš den začal? Vyrobili jsme klece, pro naše nová zvířátka, prozkoumali jsme nám neznámé chování mudlů v terénu a řádně ho zdůvodnili a vydali se na výpravu do Kamenice nad Lipou, kde jsme získali nejmocnější z relikvií, Bezovou hůlku. Všechno jsme naštěstí zvládli bez problémů, teď sbíráme energii a pokračujeme dál.

Neděle, 21. 7. – DEN PRVNÍ

Setkali se na nádraží King’s Cross a začalo jejich dobrodružství. Nejen Albuse Brumbála a Gelerta Grindenwalda, ale i našich dětí, započala naše cesta do školy čar a kouzel. V Bradavicích všem nahlédl do nitra Moudrý klobouk a podle jejich vlastností a předností rozdělil děti do kouzelnických kolejí, ne však jen tak obyčejných, v našich Bradavicích se koleje nazývají Želvozel, Králíkovír, Morčospár a Potkanmor. Nelišíme se ale od klasických Bradavic tak moc, takže famfrpál nemohl chybět.

Přestože se nám může zdát, že jsme na táboře pouhou chvíli, vznikla nám zde nová a silná přátelství, včetně přátelství, které Brumbál a Grindenwald stvrdili nejvyšším slibem oddanosti, krevním poutem. Jejich sdílená láska k Sofii je dovedla až k pašerákům kouzelných zvířat, které děti porazily a osvobodily tak několik malých tvorů; ti je budou doprovázet i v dalších dnech tábora a děti se o ně naučí starat. Jsou jimi dva králíci, dvě morčata, dva potkani, želva a andulka. Tak všichni ulehli s překvapením a nadšením, že tu nebudou sami, i přes odpolední deště do sucha a teplého spacáku. Věřte, drazí rodiče, tohle je jen začátek a těšíme se na zítra.

Komentáře jsou zakázány.