Všude kolem – Táborové zpravodajství

Pátek – den šestý

Petr už je zpátky doma. Maminka chystá k rodinné snídani jeho oblíbené meruňkové koláče, Ty byly! Čtvrteční večerní program žádal rozhodně review. Účastníci si uvědomili, jak těžké je zůstat na správné cestě a že každý z nich někdy dal přednost krátkodobému vlastnímu prospěchu před tím, co by bylo správné. Šimon, Kačka nebo Filip mají na sebe vysoké nároky. Pak začal program s nudným názvem „Učíme se navzájem“, který ale nudný rozhodně nebyl. Účastníci jsou studnicí inspirace. Jen namátkou v nabídce byl golf, Rubikova kostka, krasopísmo, aténský šplh, karate a spousta jiných. Odpoledne ve znamení tance, hudby, hry na boomwhackers, tedy barevné trubky. Petr se vrací k tomu, co ho kdysi těšilo. Večer skončil komorním poslechovým pořadem v kostele za doprovodu varhan.

Čtvrtek – den pátý

Dnešní ráno přišlo něco, co nikdo nečekal. Týna se pohádala s Petrem, jelikož Petra začíná příliš zajímat názor cizích lidí. Petr chce být na sociálních sítích velmi oblíbený, proto dnes účastníci sbírali „líbí se mi“ na vlastní příspěvky, které vytvořili za účelem zaujmout naše sociální skupiny – důchodci, matky s dětmi, vysokoškoláci, náctiletí. Důchodce například zajímalo, jak poslat e-pohled a jak pracovat s Microsoft Office.

Petr má na sociálních sítích celkem úspěch! Trenérka si vzala do parády Petra i účastníky, všichni s ní absolvovali kruhový trénink. Na tréninku se však Petrovi udělalo špatně. Později se v nemocnici dozvěděl, že má srdeční problémy a dráha vrcholového sportovce je pro něj uzavřena. Týna Petrovi jeho sebestřednost a nadutost neodpustila, Petr zůstal sám. Večer tedy účastníky čekal psychicky náročnější program pod názvem „hlasy svědomí“.

Středa- den čtvrtý

Spánek, odpočinek, snídani jsme spojili s obědem. Týna s Petrem meditovali. Kokpit byl nasvícený, hrála jemná hudba, někteří účastníci znovu usnuli. Náš hrdina Petr se rozhodl zkusit orientační běh, ale teď chce přesedlat na vytrvalost.

Večer končil hrou “Běž Foreste,” Snad si tedy i oni odpověděli na otázku, proč běží. Teď už tábor spí a my vám píšeme pár řádek. Dobrou noc. Skupina je prímová, soudržná a skvěle přijímá všechny nápady a aktivity.

Úterý – den třetí

Dnes byl opět naplněný den. Ráno jsme si zahráli Ódu na radost na boomwhackers a odpoledne jsme vyzkoušeli další zdroj inspirace: náhodu. A s její pomocí účastníci složili několik písní.

V Inspirovně je ve volných chvílích stále plno a účastníci opravdu hledají inspiraci všude kolem, zkouší hrát na různé nástroje, malují a objevují nové knihy.

Večer jsme zažili příběhový zvrat, kdy naší hlavní postavu Petra, přepadli v cizině na nádraží a přišel o všechny peníze, telefon a lístek na koncert. Účastníci mu pomohli zjistit, kdy odjíždí poslední autobus zpátky domů, ale bohužel ho už nestihl. Naštěstí potkal Týnu, která ho autem trochu nablížila a zbytek cesty už musí Petr i účastníci pěšky…

Všichni dorazili v pořádku :-)

Pondělí – den druhý
Múzická setkání pokračují. Účastníci dnes fotili a možná poprvé vyvolávali černobílé fotky. Některé z nich jsou skvělé, romanticky zasněné. Taky zkoušeli pantomimu. Třeba Dominikův „zamilovaný“ nebo „pomluva“ byly skvělé. A tanec? Ten jede spontánně i ve volném čase. Jen tak.

Náš hrdina Petr měl jít s kámošem na Památkáře. Tahle epizoda byla základem odpolední strategické hry, kde se dost běhalo, ale také se hledaly informace o uměleckých dílech.

Odpoledne jsme otevřeli Inspirovnu. Celý kokpit je plný hudebních nástrojů, map, barev, knih, zkrátka nejrůznějších zdrojů inspirace. Kdokoli sem může vstoupit a tvořit. V nočním lese jsme si dnes zahráli na trubky a neslo se to pěkně.

Skončím úryvkem z jednoho dnešního textu: „Už se nemusíme starat o rybí hlavy a odpadky z rybářských lodí, Můžeme létat!“

Neděle – den první.

Dorazili jsme v pořádku. Účastnická skupina je moc fajn. O známých icebreakerech psát nemusíme. Ale hned potom jsme se setkali s naším hlavním hrdinou Petrem. Typický teenager, řeší školu, holky, brigádou v Mc Donaldu si chce vydělat na koncert. Času má málo, hraje basket, tančí balet a skládá. To si děti v jeho roli všechno vyzkoušely. A večer? Setkání s múzami, které nás inspirují. Vždyť inspirace je Všude kolem.

Jak vyvolat múzu? Takhle:
Vy, bohové krajů řeckých,
Apollóne, králi múz,
ochránci věd uměleckých,
šetřete mne tvorby hrůz
Vy znáte muka umělcova,
Když pokouší se zas a znova
do veršů řadit svoje slova
a harmonii z tónů kovat.
Proto vás volám ku pomoci,
proto vás volám zbožích sfér,
váš polibek ať ve dne v noci
dává mé tvorbě správný směr.

Komentáře jsou zakázány.