Fantastická zvířata

Termín: 21. – 28. července 2019
Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je: 10 – 14 let
Hlavní vedoucí: Mgr. Milan Klíma
Cena: 4.350,-

 „Kdo koho přemůže? Brumbál Grindelwalda? Grindelwald Brumbála? Mlok dobrému pomůže. Usmívám se, protože vím Nevzdávám se, protože smím. Smím bojovat. Mohu objevovat. Smím děkovat, Mohu milovat!"

Slova téhle písně se linula z tlamy prazvláštní zlatavé sovy a za jejího líbezného zpěvu Mlok Scamander zapisoval dál do své knihy: „POETIKA LASKAVÁ. Klasifikace: XX (neškodný, lze ochočit). Poetika je zvířecí nitrozpytec, což znamená, že čte myšlenky toho, kdo ji nakrmí, přebásní je v nádherné písně, které pak zpívá, když je spokojená, jako když mudlovská kočka vrní.“ Když udělal tečku za větou, pohladil Poetiku po hlavičce a dal jí do zobáčku další Bertíkovu lentilku tisíckrát jinak. „Snad nebude chutnat jako suchý z nosu.“ řekl Mlok a pomalu zavřel rozepsanou knihu. Na deskách se zableskl její název: „FANTASTICKÁ ZVÍŘATA A KDE JE NAJÍT“

Černokněžník Grindelwald byl uvězněn. Instinkt však napovídá, že ne na dlouho. Proč se ho máme snažit zastavit, když jeho argumenty jsou tak působivé? Říká, že arogance, chamtivost a pýcha mudlů přivedou i kouzelníky do další světové války. Bojovat s Grindelwaldem by stálo mnoho úsilí, jednodušší bude přidat se k němu. Vytrváš, odoláš? Nebo obalamucen podlehneš? Mlok Scamander nehledá moc ani bohatství, jen se vždy snaží udělat, co je správné. Přidáš se k němu? Pomůžeš mu pečovat o kouzelné tvory? Polovid, mečoroh, poetika, všudylezka, tlustobřich, pastelníček, větvík nebo hrabák? Kterého si oblíbíš? Určitě všechny!

Dopis ke stažení v příslušné sekci či ZDE

Komentáře jsou zakázány.