Dva roky prázdnin

Termín: 6. – 13. července 2019
Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je: 6 – 11 let (alespoň po 1. třídě ZŠ)
Hlavní vedoucí: Mgr. Jindra Fuka
Cena: 4.290,-

Na jachtě jménem Chrt se plavila skupinka malých dětí. Na palubě nebyl žádný dospělý. Hlavní stěžeň byl přeražen metr nad palubou a nikdo nebyl schopen loď řídit. Ze všech sil ji alespoň drželi po větru. Bouře řádila dva týdny s neobyčejnou prudkostí. Chrt, zmítaný obrovskými vlnami, dosáhl nakonec pobřeží neznámé země. Jaký osud čeká skupinu trosečníků zavlečenou na tři tisíce mil daleko od domova?

„Musíme se bez otálení vydat k nějakému obydlenému místu!“ řekl Doniphan.
„A je zde nějaká cesta?“ namítl Briant. „A když je, víme, kam vede?“
„Vím jen jedno,“ reagoval prudce Doniphan, „totiž že je nezbytné odejít ze škuneru před příchodem mrazů a dešťů. Proto nesmíme vidět hned na každém kroku překážky!“
„Je lepší, když je vidíme,“ odvětil Briant. „Je to lepší, než se pustit jako blázni nazdařbůh přes kraj, který neznáme!“
„To je náramně snadné, nadávat do bláznů těm, kdo s tebou nesouhlasí,“ řekl ostře Doniphan.
„Nemá cenu se hádat,“ vmísila se Grace do vznikající hádky. „Chceme-li se z toho dostat, musíme se napřed dohodnout! A musíme zjistit, jestli jsme ztroskotali na pevnině nebo na ostrově.“

Pojďte s námi prožít dobrodružný týden na motivy knihy Julea Verna. Jako jeho mají trosečníci, budete i vy muset prozkoumat okolí, překonat nesnáze a přičinit se společně o všechno, co chcete mít. Poznáte cenu ohně, cenu vědomostí, ale hlavně cenu přátelství.
Ale nebojte, nebudete na to sami. Povedou vás klidná Grace, šikovný a hodný Briant i trochu prudký, ale schopný Doniphan. A jídlo vám připraví usměvavý lodní kuchař Moko.
V náročných zkouškách se ukáže nejen jejich, ale i váš charakter. Zvítězí přátelství nad pýchou a blaho všech nad sobectvím a osobním prospěchem?
Uspět můžete jen ve spolupráci! Dokážete to? Dva roky prázdnin vám nabídnout nemůžeme. Báječný týden vašich prázdnin ano.

Dopis ke stažení v příslušné sekci či ZDE.

Komentáře jsou zakázány.