Návrat Indigového draka

Termín: 15. – 22. července 2017
Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou
Určeno pro: Děti od 9 do 15 let
Hlavní vedoucí: Milan Klíma
Cena: 3.910,- Kč

To, co jsme zachránili, se znovu poztrácelo,
co stalo se poprvé, to nestane se stejně,
ten naději neztrácí, kdo do příběhu vejde.
Snadnou či správnou, jen jednu vyber cestu,
jen zbabělec se ztrácí, sobec neujde trestu.

Slyš praskot prvního praku,
věř Indigovému draku.
„Už není co ztratit. Je čas se vrátit,“
zašeptali John, Joanne a Clive.

V kůži vázaná kniha Imaginaria Geographica slouží k navigaci Souostrovím snů – po všech zemích, které kdy existovaly v mýtech, legendách a pohádkách. Středozemě, Narnie, Bradavice, Alagësie, Země Nezemě, Pultanela, Azeroth, Avalon i Westeros.

John, Joanne a Clive kdysi právě tady zažili dobrodružství, které navždy změnilo jejich život. Jenže bitva se zlem nikdy zcela neskončí. Souostroví snů zahaluje sobecký spár. Poplujete s námi pod plachtami magické fregaty Indigový drak? Potkáte mnohé své oblíbené: Gandalfa, Aslana, Johna Snowa, Geralta, Mloka i chlapce, který nikdy nevyroste. Poznáte, že vyrůst je nevyhnutelné, ale zestárnout nikoliv.

* ubytování ve stanech s podsadou * strava 5x denně * humor, legrace i sranda * skvělé pokračování, jakých je málo * láska a přátelství *

Návrat Indigového Draka 2017 – Čtvrtek/Pátek

Omlouváme se za komunikační přestávku, ale stala se tu taková nepříjemná věc. Zlo se vrátilo a spolu s ním i bouře a CéZel sám v plné síle.

Celé čtvrteční dopoledne hledali děti samotný střed Souostroví snů. Poté, co nalezli Álej snů ve středu souostroví, zakoušeli simulaci světa, ve kterém CéZel zvítězil a večer jsme zavítali do Áleje samotné. Stalo se ale to, že Marty zradil, zabil svého otce a pomohl Cézelovi povstat a s ním přišla i rychlá a úderná bouře. Přes noc Cézel obcházel tábořiště a unesl i instruktory, takže se děti o sebe starali dopoledne sami podle podrobných pokynů a připravovali se na bitvu. Odpoledne začala dlouhá bitva, kdy děti dobíjely zpět jednotlivá místa Souostroví, až nakonec dobyli i Cézelovu baštu, kde se Marty opět ukázal jako klaďas, oživil otce a pomohl svrhnout pána zla. Večer se účastníci rozhodli udělat pěkný program instruktorům, za což jim patří náš dík.

Děti jsou po závěrečné hostině a už se těší domů na své rodiče.

Naposledy posádka Indigového draka přeje dobrou noc a fantastické sny.

PS: Máme zde technické problémy s internetem kvůli bouřím.

Návrat Indigového Draka 2017 – Středa

Tohle je Blp a zima se blíží…

Od rána jsme sledovali osudy Jona Sněha ze Západozemí, který celý den bojoval s Bílými chodci. Nejdříve za použití draků, pak dračím sklem a nakonec ve velké noční přepadovce. Večer se Tolkienovi opravdu šeredně pohádali a Marty se při útoku Chodců ztratil neznámo kde. Děti se s programem vypořádaly náramně. Stala se tu velmi oblíbenou hra kontakt, kterou slyšíme během poledňáků pořád (nebo ji sami hrajeme také).

Přepadla nás tu krátká, ale vydatná bouře. Byli jsme však včas připraveni, a proto již teď oheň v kamnech plápolá a oblečení se suší. Kuchyně také reagovala na změnu počasí teplými chody na zahřátí, takže nikdo nestrádal.

Posádka Indigového draka přeje dobrou noc a fantastické sny.

Návrat Indigového Draka 2017 – Úterý

Dívají se hvězdy i na nás? Jak velká je naše fantazie?

Jedna taková nám spadla rovnou do Chválkova. Padlá hvězda Ywain – láska Martyho Tolkiena – dorazila rodince na pomoc, ale vzápětí byla unesena piráty v létajících korábech. Po náročné, ale vítězné bitvě se oba dva zamilovaní opět shledali. V rámci podpory fantazie byl dnešní den hodně o autorské tvorbě. Celé odpoledne jednotlivé týmy vytvářeli vlastní fantasy svět, legendu o vzniku jejich země, mapu jejich země a aktivitu odehrávající se v dané zemi. Můžeme s čistým štítem říct, že i my instruktoři jsme byli okouzleni nápady, kreativitou a provedením dané aktivity. Co svět, to velmi silný zážitek. Večer byl věnován autorské tvorbě samotného Martyho Tolkiena. Stvořil epickou ságu Halloweenland, která byla všechno, jen ne epická nebo jen dobrá.  Dovedete si představit, že světoznámé spisovatele/rodiče to nepotěšilo. Zkráceně řečeno: rodinná hádka a Marty na cestě temnoty. Pokračování zítra…

Dnes bylo teplo, děti si proto vysušili a vyvětrali obsahy svých stanů, hlavně spacáky. Kuchyň nás nepřestává překvapovat a dál nás skvěle sytí. Děti jsou stále nadšené, hravé a veselé a vypadá to, že jim to snad vydrží.

Posádka Indigového draka přeje dobrou noc a fantastické sny.

  

Návrat Indigového Draka 2017 – Pondělí

Brada, Brada, Bradavice, naučte nás víc…

Ráno se naše posádka vylodila u břehů Bradavické školy čar a kouzel. Ihned se zapojili do výuky – famfrpál, lektvary i obrana proti černé magii. Během dne se z dětí stávali větší a větší kouzelníci. Odpoledne se opět učily praktické dovednosti, které užijí později tento týden. Po dovednostech hostily Bradavice zahraniční delegaci z americké školy Stříbranov v rámci Turnaje čtyř čarodějnických škol. Naši hrdinové se po malém vystoupení se zlomyslným duchem Protivou setkali s ředitelem Stříbranova – Sylvesterem Silverem. V rámci turnaje děti pašovaly kouzelné předměty přes Fantastické zvíře Hrabáka. Večer se učily práci s časem a obecně odhadu času. Odhadovaly, za jak dlouho ujdou určitou vzdálenost a zpět. Těsně před spaním se ředitel Silver ukázal jako zloduch, otec CéZela, a pokusil se pomstít Tolkienovi a Rowlingové, ale byl zastaven Martym. Marty poodhalil, že je vlastně časem cestující syn našich dvou hrdinů. Po tomto zjištění již tábor v poklidu spinká a sní o rodině Tolkienových.

Počasí drží. Je občas zataženo, občas slunečno, tedy ideální táborové počasí bez deště. Kuchařky nás nepřestávají překvapovat tím, jaké pochutiny nám dennodenně vaří. Jedním slovem: pochoutka! Děti pořád září energií a nadšením a ani jedno je zatím neopouští.

Posádka Indigového draka přeje dobrou noc a fantastické sny.

 

Návrat Indigového Draka 2017 – Neděle

„Jediné, co můžeme rozhodnout, je jak naložit s časem, který nám byl dán.“

V tomto duchu jsme se rozhodli zavítat jako první do legendární Středozemě za doprovodu čarodějů a Hobitů. Ráno jsme se seznámili s hrdinným Martym, jenž zachránil Tolkiena s Rowlingovou před skřety. Dopoledne jsme zlepšovali své orientační schopnosti a práci s mapou, abychom se již zkušeně mohli vydat na dobrodružnou cestu tam a zase zpátky po okolí Chválkova. Bojovali jsme s vodní příšerou Grendellem u vchodu do Morie, hledali jsme v knihách Minas Tirith a zničili jsme prsten v Hoře osudu. Večer byl plně v roli čarodějů. Děti se učily různé praktické dovednosti (první pomoc, kuchyně, výroba míčku, apod.) a pak se vydali na částečně klidnou, částečně dobrodružnou aktivitu boje dobra se zlem. Před spaním mohly děti přemýšlet o návratu dávného nepřítele – CéZela.

Dnes již nepršelo a bylo krásně. Dětičky jsou unavené, ale napapané a nadšené. Svoji únavu zdatně nahrazují zápalem pro věc. Kuchyně nám vaří svědomitě výborná jídla, dokonce jsme měli piknik – oběd mimo tábor.

Posádka Indigového draka přeje dobrou noc a fantastické sny.

Návrat Indigového Draka 2017 – Sobota

Krásný večer z Souostroví snů.

Po dlouhém dni cestování jsme konečně dorazili do Souostroví snů/Chválkova. Cesta naší skupinky námořníků vedla skrze vydavatelství Hit happens, kde jsme sledovali osudy JK Rowlingové, jak se snaží vydat Harryho Pottera. V tábořišti nás již čekal druhý do páru – JRR Tolkien, aby nám povyprávěl o Středozemi. Tábor se jmenuje Návrat Indigového draka, a proto se Indigový drak skutečně večer vrátil, aby nám povyprávěl, co se v Souostroví snů stalo poprvé. Zrovna tak nám pověděl, že Souostroví je opět v nebezpečí a my se vydali hledat radu k zrcadlu Galadriel.

Všichni jsou najedení a veselí. Déšť nás nerozpustil a lehce mokré oblečení se už suší u kamen. Budeme se snažit o pravidelné zpravodajství.

Z paluby Indigového draka přejeme dobrou noc.

Komentáře jsou zakázány.