Poslední arborián

Termín:                        31. července – 7. srpna 2022
Místo konání:              Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je:        9 – 14 let
Hlavní vedoucí:           Mgr. Ivan Bauer
Cena:                           4 480 Kč

Byla temná noc. Přes bledý měsíc pluly cáry mraků, koruny stromů v zámeckém parku pročesával vítr, rval z nich listí a hučel ve větvích. Černé průčelí zámku narušil mihotavý plamínek. V jeho odlesku bylo vidět vysokou tmavou postavu. Pohybovala se tiše a jistě. Došla k oknu, z parapetu vzala ozdobnou kazetu a otevřela ji.

Tři děti, Lucka, Patrik a Honza narazí na starý příběh, jenže se ukazuje, že příběh neskončil, že se mění kulisy a kostýmy, ale povahy lidí zůstávají stejné. Po rodovém odkazu dnes pátrá SEZAM, Spolek pro Existenci Záhad A Mystérií a ten je zatraceně současný!

V patře našli rozlehlý sál. Právě prohlíželi hromadu nějakých zaprášených knížek, když zaslechli pomalé kroky. Nejdřív strnuli, ale pak následovala blesková akce. Patrik zmizel ve výklenku, kde byla opřená o zeď široká prkna. Honza skočil pod masivní psací stůl, skrčil se mezi šuplíky a snažil se nedýchat. Lucka stála nahoře na tribuně. Lehla si na zem a schovala se za sloup. Kroky se blížily. Neznámý prošel chodbou. A zastavil se uprostřed sálu. Nic podezřelého asi nezpozoroval, protože se obrátil k odchodu. Všichni si oddechli. Ale jenom na okamžik.

Když se totiž po chvíli odvážili ze svých úkrytů ven, zeptal se Patrik roztřeseným hlasem: „Viděli jste ho?

Lucka byla bledá a neříkala nic.

Honza potvrdil to, co Patrik nechtěl ani domyslet. „Ten chlap měl kápi! Zelenou! Byl o zelenej mnich!“

Můžete čekat romantický příběh, akční hry, staré dopisy i moderní techniku. Budete hloubat nad záhadami, budete utíkat před pronásledovateli. A mezi kmeny buků prochází poslední Arborián, stromový mnich.

Kurz Poslední arborián je naplněný, vyplnění přihlášky Vás automaticky zařadí mezi náhradníky.

Komentáře jsou zakázány.