INFORMACE PRO RODIČE O HOBITÍM LÉTU

Vážení rodiče,

mohu říct, že všechny týmy se už těší a přípravy finišují. Táborové dopisy s podrobnostmi dostanete ještě do konce června. Ale už teď Vám chci poslat informace o tom, co je třeba před táborem udělat vzhledem k současným vládním nařízením, abyste to stihli zorganizovat.

Kromě obvyklé zdravotní dokumentace budeme letos potřebovat ONT. O nebo N nebo T.  To je skvělá vládní zkratka, víte? ?

  • O je potvrzení o provedeném očkování, to je platné, pokud uplynulo minimálně 22 dnů od první dávky a týká se našich nejstarších účastníků
  • N je potvrzení o prodělané nemoci, to je platné 180 dnů
  • T bude nejčastější. To je potvrzení o provedeném testu.

Test podrobněji:

Test PCR z odběrného místa nesmí být starší 7 dnů, test antigenní nesmí být starší 72 hodin před datem odjezdu. Pokud je to jen trochu možné, žádáme a prosíme Vás o provedení testu PCR. Jednak je spolehlivější, jednak odpadne nutnost testovat děti během tábora, neboť platí 14 dnů a my všichni si tak léto opravdu užijeme. (Testy jsou k dispozici zdarma a jak asi víte, máte nárok na dva PCR testy měsíčně.)

Když to z vážných důvodů nebude možné, prokažte se potvrzením o antigenním testu a my zařídíme na táboře, co bude třeba. Sady testů mít budeme a naši zdravotníci jsou vyškolení a mají přístup do systému. Ale věřte, že PCR testem nám i dětem opravdu pomůžete. Děkujeme za pochopení.

                                                                                                                                              Ivan B a u e r

                                                                                                                                              HOBIT

Komentáře jsou zakázány.