Kniha Tajemství řádu arboriánů

Milí hobití příznivci,

jak víte, jeden z letošních táborů nesl název Poslední arborián. Chystali jsme ho podle knížky, kterou jsem napsal. Příběh ale nezůstal jen táborovou předlohou ale vychází nyní v nakladatelství Familium. Připojuji anotaci. Snad se Vám bude líbit. Váš Hobit

Tajemství řádu arboriánů – Ivan Bauer

Tajemství řádu arboriánů je novodobá foglarovka v moderním pojetí, která čtenáře vtáhne a nepustí. Lucka, Patrik a Honza chodí do osmé třídy v malém českém městě. Jednoho dne narazí na znamení, která zde zanechal starý řád arboriánů. Kam vedou jejich stopy a copak tak vzácného mohli lesní mniši uschovat? A proč se v městečku začala pohybovat skupina osob? Odhalí parta mladých přátel tajemství řádu arboriánů nebo je předběhne někdo s nekalými úmysly?

Kniha nabízí příběh plný dobrodružství, zvratů, akce a napětí, ale zároveň opravdový natolik, že by ho mohl prožít jakýkoliv současný teenager. Text je psán moderní čtivou formou a svižným jazykem přístupným pro dnešní mladou generaci. Kniha je doplněna atraktivními a tajemnými ilustracemi Pavlíny Veselé.

Tajemství řádu arboriánů vychází 25.října 2022

ISBN 978-80-88333-31-9, Formát: 170 x 240 mm, 208 stran, kniha je určena dětem od 11 do 15 let


Napsali o knize Tajemství řádu arboriánů:

Autor Ivan Bauer v sobě nezapře milovníka a znalce historie, nezapře ani pochopení pro dorůstající osobnosti. Jako středoškolský profesor zná jejich přednosti i slabosti a dokáže je zaujmout poutavým vyprávěním. Knihu člověk doslova zhltne na jeden zátah. Je mimořádně čtivá, napínavá, ba i dobrodružná. Dvě linie vyprávění se prolínají a pro obě je příznačné napětí takřka detektivní. Současní školáci se vydávají po stopách dávno minulého příběhu a čtenář je spolu s nimi bezděčně obohacován o množství historických faktů, poznatků z architektury, znalostí přírodovědných i literárních, ale především dostává nemalou lekci etickou. Každá taková čtenářská výprava, podaná se smyslem a porozuměním pro svět na pomezí dětství a dospělosti, je potřebná a užitečná. A tato určitě patří k těm nejzdařilejším, do nichž jsme se v poslední době začetli.
Zdena Fleglová a Václav Flegl, emeritní vedoucí Dismanova rozhlasového dětského souboru

Knížka Tajemství řádu arboriánů je zacílená primárně na mladé čtenáře ve věku mezi cca 11. až 15. rokem. Jde o příběh foglarovského „střihu“ nepostrádající prvky tajemnosti a dobrodružného napětí, které při svém pátrání prožívají tři hlavní dětští hrdinové. Sympatické je zasazení příběhu do současných reálií, čímž se zvyšuje jeho uvěřitelnost a srozumitelnost. Zmíněné srozumitelnosti a čtivosti napomáhá i „jazyk“ textu, který je přizpůsoben současné mladé generaci. Proto příběh „táhne“, vtahuje čtenáře, má dynamiku a je sepsán tak, aby nabudil zvědavost a nutil v dobrém slova smyslu ve čtení pokračovat. Na příběhu Ivana Bauera si především vážím věrohodné renesance kladných mladých hrdinů, kteří dokážou smysluplně prožívat své dětství a mohou být vhodnou inspirací pro své čtenářské vrstevníky.
Doc. PhDr. Pavel Vacek, Ph.D., Katedra pedagogiky a psychologie, Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králov

Komentáře jsou zakázány.