Lotrando a Zubejda

Táborové zpravodajství

Den šestý – pátek 6.8.

Ke snídani jsme dneska měli ovesnou kaši. Kaše byla dobrá, dali jsme si nášup, bylo to třeba, protože hned po ní jsme se dnes vydali na velké putování do sultánství Solimánského. Nešli jsme však jenom po svých, je to dálka, tudíž jsme jeli na velbloudech…

Odpoledne velbloudi byli unavení, tak přišla řada na nás a šli jsme pěšky. Plnili jsme spoustu úkolů a zkoušek a prokázali jsme schopnosti všeho druhu. V sultánství jsme ale neprokázali tu nejdůležitější schopnost, neumíme léčit, nejsme totiž doktoři, ale drvoštěpové. Proto jsme byli zmateným Hálím a zlým katem Hassanem zavřeni do vězení, kde dnešní noc strávíme. V sultánství mají naštěstí mnohahvězdičkové věznice, kde vězni mají právo na vězeňskou pohádku na dobrou noc.

Ranní přivítaní od lam
Vstávat velbloudi!
Prohlídka velbloudů
Velbloudí hlazení a česání
Putování s úkoly začíná
Jak si pomoci při vybarvování
Začátek v konírně
Kdo poslouchal, odpoví!
Holčičí vězení
Klučičí vězení

Den pátý – čtvrtek 5.8.

My nejsme ten typ co u olympiády jen sedí a fandí, my sami podáváme výkony, které by nám mnozí sportovci záviděli. Ráno jsme dokonce předběhli samotný čas a zažili jsme Lotranda jako miminko, jako batole, ale i jeho dětství a složitou pubertu. Ta nám dala nejvíc zabrat, tak si to snad budeme pamatovat do budoucna.

Odpoledne jsme se setkali s Drvoštěpem, ale nepracovali jsme, bylo to jen takové šolichání. Společně jsme zahájili velkou dřevorubeckou olympiádu plnou disciplín, o kterých by se vám ani nesnilo.

Večer jsme společně s Hálím, Bélím a Zélím dorazili do tradiční české vesnice, ve které žije Drnec se svou rodinou. Mezinárodní delegace tak okusila kouzlo českého venkova na vlastní kůži a to v předvečer prvního máje, kdy na kopcích zaplanou ohně a čarodějnice by se měly bát.

Kdo se však bát nemusí? No přece my, už otrkaní táborníci, kteří se dnes všichni vysprchovali. Teď vám voňaví a čistí přejeme dobrou noc.

Závod s časem začíná
18. narozeniny Lotranda
Malý Lotrando
Výroba krmítek pro ptáčky
Cesta olympijské pochodně
Olympiáda začala první disciplínou
Olympiáda v plném průběhu
DrVoštěp
Pálení čarodějnic

Den čtvrtý – středa 4.8.

Vážení a mílí rodiče, oznamujeme vám, že jsme se vydali na loupežnickou dráhu a už se nevrátíme.

Nebo možná jo, stýská se nám, trošku, ale loupežníci jsme obávaní a úspěšní, daleko víc než mladý Lotrando, kterému se toto řemeslo zatím moc nedaří.

Odpoledne jsme se z tohoto zaměstnání však vyvázali a stali se členy důležité sultánské delegace vázané mezinárodním úkolem nejdůležitějšího kalibru: Hledáme pravého študovaného doktora pro princeznu Zubejdu. To však není nic snadného, proto jsme zatím neuspěli.

Co jsme dělali večer je ve hvězdách, doslova. Skládali jsme souhvězdí a společně putovali po mléčné dráze, a možná po ní putujeme i ve snech.

Jak se píše Dr. ?
Mladý Lotrando se učí loupit
Putování
Běh za knihovníkem
Knihovník nalezen
Hledání doktora pro Zubejdu
Doktor stále nenalezen, hledání pokračuje
Nebeská obloha

Den třetí – úterý 3.8.

Ráno jsme byli probuzeni meditativní rozcvičkou, kdy se ti nejstatečnější z nás šli nakonec otužit do rybníčku. Zjistili jsme, že Lotrando vyrostl, a proto jsme ho poslali do školy. Samozřejmě jsme ho nenechali jít samotného a tím začalo naše dobrodružství v klášteře. Někteří z nás se stali mnichy, jiní biskupy, a dokonce se v našich řadách vyskytli i kardinálové. Užili jsme si tu mnišský fotbal, Biblokvíz i velkou show Co na to mniši.

Odpoledne jsme zachránili uneseného pana Lustiga a oloupili jsme strašné loupežníky. Dále jsme tvořili tajemné vitráže, které nám nyní zdobí tábořiště.

Před spaním jsme rozhodli o osudu duše starého Lotranda, projevili jsme soucit, ale i smysl pro spravedlnost. Po těchto rozvahách nás čekalo už jen tiché rozjímání v postýlkách, samozřejmě s vyčištěnými zoubky a v pyžamku.

Velký úspěch dnes zaznamenal gyros s rýží.

Na závěr posíláme slíbený videoklip ze včerejšího dne:

Ranní koupání
Houba místo deštníku
Čas na modlitbu
Výroba deníků
Výstava vitráží

Den druhý – pondělí 2.8.

Ráno nás vzbudila loupežnická rozcvička. Celé dopoledne jsme strávili přípravou a natáčením úžasného videoklipu Pod dubem za dubem. Vy, rodiče, uvidíte toto dílo po světové premiéře zítra večer.

Odpoledne jsme léčili Zubejdu a nakupovali dary sultánovým ženám.

Den jsme zakončili Hassanovými procházkami, které jsme nejprve vytvořili a poté princezně Zubejdě sehráli.

Celý den nám krásně svítilo slunce. K obědu byla výborná rajská omáčka s knedlíkem.

Líčení na natáčení
Natáčení tanců
Nácvik zpěvu
Cesta za lektvarem pro Zubejdu
Sultánovy ženy
Hassanova procházka

Den první – neděle 1.8.

Ranního deště jsme se nezalekli, všichni bydlíme a z buřtguláše nezbylo téměř nic. Po seznámení byla odeslána hromada dopisů na různé adresy sultánství Solimánského nebo severně od Makotřas. Všechny dopisy došly včas ke svým adresátům.

Po večeři následoval večer v kruhu loupežníků se spoustou písniček. Naučili jsme se loupežnický pokřik, umíme rozeznávat zvuky zvířat a na závěr jsme si opekli kořist na ohni.

Nemocná Zubejda
… vládce náš, slunce naše jasné.
Princezna Zubejda – Měsíční křižovatka – sultánství Solimánské
Loupežnická jeskyně

Komentáře jsou zakázány.