NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI

Táborové zpravodajství

Pátek 21. července

Dnes ráno jsme se probudili vloni, čekal nás tedy rok 2022. Časové okruhy DeLoreanu se častým používáním zbláznily a posouvaly čas bleskovou rychlostí. Účastníci se tak z Lotrandova úkrytu vydali na závod nejen mezi sebou, ale i s časem. Po cestě jsme hledali, co je špatně v Městečku záhad. Se stromovým mnichem jsme rozjímali nad tím, co je pro nás poklad. Hledali jsme bobří noru a prošli jsme i na křídlech života obávaným Survivorem. Skrze tyto zkoušky a překážky jsme zdárně doběhli všichni do finiše. První v cíli byl tým Kostíci a to zejména díky skvělé dešifrovací práci Ester. Déšť nás zahnal do našeho nového hangáru, kde jsme závěr týdne oslavili velkou hostinou. Táborové glejty jsme předali v dojemném závěru večera.

Zrovna tak dojemný byl závěr příběhu. Marty se vrátil zpátky do budoucnosti a uvědomil si své chyby. Omluvil se Dejfovi, omluvil se Amy a popřál jim mnoho štěstí do budoucího života. Marty si přečetl obsah své časové schránky z doby před šesti lety a uvědomil si, jakým hlupákem byl. Uvědomil si, že svou pravou lásku měl přímo před sebou. Lucy byla ráda, že vše konečně pochopil a oba si s Martym dali první zamilovanou pusu.

Tímto končíme náš příběh, program, a i toto táborové zpravodajství. Zbytek vám jistě povypráví zítra osobně vaše děti.

Poslední dobrou noc z chválkovského tábořiště přeje instruktorský tým Návratu do budoucnosti.

Čtvrtek 20. července

Dnes nás přivítal rok 2021 a s ním další, mnohým z účastníků známý, cestovatel časem. Totiž Doctor Who. Dopoledne nás provázel konflikty napříč časem, kde si každý něco našel. Vojta, Šimon, Matěj a Viktor drželi pevně v rukou herní plán, zatímco ostatní souboji v hodu, jízdě, meči a na kladině získávali různé jednotky pro herní plán. Jelikož se nám začalo objevovat cestovatelů časem až moc, připravili jsme hru, kde jsme je všechny představili a odlišili. Následoval ale zvrat…zabalit a přesun pryč z tábořiště. Do tábořiště se nám totiž vetřeli loupežníci, a to nikdo jiný než bájný Lotrando. Večer jsme tudíž strávili vplížením do brlohu jeho bandy, kde nyní nocujeme.

Marty se stále vypořádává s důsledky svých rozhodnutí a snaží se alespoň stále dobře odvést svou práci instruktora, ale myšlenky mu stále utíkají za nepřítomnou Amy. Avšak Lucy s ním stále hraje hry a scénky a snaží se ho podpořit, i když se Martymu zdá, že se jeho svět rozpadá. Večer se s ním Amy definitivně rozloučí s vidinou toho, že už se asi nikdy neuvidí, neboť ona s instruktorováním končí. Martymu zbývá poslední rok, než dorazí do přítomnosti a nezdá se, že nadějí na usmíření je mnoho. Vše ukáže zítřek.

Středa 19. července

Ráno nás probudil šepot šupinatých křídel známého draka Bezzubky. Dali jsme si proto menší drakoškolu, abychom si připomněli, jak s draky bezpečně cestovat. Tudíž znát značky jako „přikázaný směr letu draka“ nebo „zákaz předlétání draků“ bylo pro naše účastníky nezbytností. Svoje znalosti jsme ověřili na dračím rallye, kde nerespektování značek znamenalo bodovou penalizaci. Odpoledne jsme od draků přelétli na křídlech orla do Ameriky. S J.F. Kennedym jsme simulovali obranu spojených států, nejdříve strategicky a později i skrze vědomostní kvízy. Konflikt pokračoval bojem o vlajku ve vietnamské džungli. Už za smrákání doprovázeli naši účastníci karavany na západoamerické oregonské stezce a chránili je před útoky banditů a indiánů. Julča s Terkou byly velmi poctivé ochránkyně karavany.

Marty svoje snažení už opravdu přehnal. Nebere odmítání jako odpověď a naštval všechny svoje parťáky. Příběhové paralely svých starých táborů nevnímá, je odhodlán učinit poslední zoufalý krok. Večer vymění Amy trasu, aby ji přivedl na svoje stanoviště, i když ví, že se bojí tmy. Amy to zjistí a s Martym skoncuje. Jenže Marty nemá čas se vzpamatovat, protože zjišťuje, že jeho parťák a kámoš Dejf ví, že cestuje časem, a drží historii ve správných kolejích, a to celou tu dobu. Uvědomí si Marty, že se řítí do slepé uličky? To ukáže rok 2021 a návštěva našeho dalšího oblíbeného cestovatele časem…Doctora Who.

K obědu jsme měli pálivé dračí jazýčky v podobě chilli con carne a k večeru tvarohové knedlíky s ovocným rozvarem.

Úterý 18. července

Koncem roku 1941 letěla dvojice výsadkářů nad okupovaný Protektorát vykonat misi, kterou všichni dobře znáte. Anthropoid. V roce 2019 se naši hrdinové a naši účastníci vydávají v jejich stopách a brzy nad ránem jsou Halifaxem vysazeni s instruktorem, mapou, busolou a úkolem, dostat se zpět na tábořiště. Nejstarší účastníci se ocitli nejdál, nejmenší naopak nejblíže Chválkovu. Naši hrdinové v roce 2019 zažívají svoje poslední účastnické léto, poslední výsadek, poslední hledání polohy v mapě za světla čelovky, poslední obdivování jihočeské hvězdné oblohy, poslední východ slunce na trati, a o to vše se chtěli podělit i s našimi dětmi. A všechny týmy zdárně došly do cíle své cesty, kde na ně už čekala snídaně a zasloužený odpočinek. V mapě se výborně orientovali Viktor, Vojta K., Marek a Kája.

Odpoledne jsme pokračovali v klidném režimu a týmy nakreslili svoje pocity a zážitky na plachtu a také na památku vytvořili svá táborová trika. Následovala aktivita alfy a bety, kdy děti fungovaly v nerovných podmínkách a vzájemně si zadávaly úkoly. Po aktivitě jsme s účastníky zhodnotily jejich zážitky a překvapilo nás, jak přesně popsali a zorientovali se v nespravedlivé sociální simulaci, kterou si zahrály. Skvělé postřehy měla Julča a Eliška. Večer jsme zakončili vtipnými divadelními scénkami alternativní historie.

Marty neztrácí naději, že v minulosti něco změní, ale stále se nic neděje. Doktor usuzuje, že Marty sabotuje sám sebe. Před spaním Marty zkouší Amy přesvědčit, ať mu dá ještě šanci, ale jeho naléhání akorát Amy rozesmutní a Dejf ji musí utěšovat. Ať dělá Marty sebevíc, historie se stále brání jakékoli změně.

S pomocí dětí jsme našli další plutoniové palivo a míříme do pohodového roku 2020. Však co by se zrovna tento rok mohlo pokazit, že?

Pondělí 17. července

Opět jsme se přesunuli časem o rok blíže přítomnosti a naši návštěvu v roce 2018 začali domácími pribináčky z Ať žijí duchové. Po ránu jsme pomohli trpaslíkům získat stavební povolení. Odpoledne jsme zaháněli duchy a procházeli vojenskou průpravou tábora Stopou Arboriánů. A jelikož si všichni počínali znamenitě, dostali všichni svobodnou večeři. To znamená, že nesedíme všichni u stolu, ale každý si vezme deku a udělá si malý piknik někde v tábořišti.

Marty se konečně dostal do roku, kdy se mezi instruktory poprvé zjevila jeho neopětovaná láska Amy. Nicméně čím víc se snaží zapůsobit, tím víc vypadá jak hlupák. Večer to skoro vypadalo, že romantika zabere. Krásná hudba a atmosféra u rybníčku. Ale tu překazil Dejf a Marty si tak musí počkat do dalšího roku.

Co staronového nás čeká v roce 2019? To se dozvíte zítra.

Neděle 16. července

Kdy že to jsme? No v roce 2017 na táboře Mars…ale, jak!? Najednou není Marty dospělým vysokoškolákem, ale zase mladým řadovým instruktorem. Jak Martymu vysvětlil doktor, pěkně to pokazil a místo o šest minut se vrátil o šest let a totálně přepálil časové obvody. Každý den se tak zdá jako celé léto. Navíc se teď stroj času nezvládne posunout dále, než o jeden rok za den, pak se musí celý den chladit a resetovat.

Ale tato situace dopřává Martymu nečekanou příležitost, a to napravit všechny chyby minulosti, i přes doktorovo varování, aby nechal historii na pokoji. Podaří se mu ale něco změnit?

 Při příležitosti návratu na marsovský a fantasy tábor roku 2017 jsme si zahráli Stavbu vesmírné lodi a vesmírné putování, odpoledne jsme putovali s draky pomocí mapy a buzoly a poté jsme se vydali do Bradavic. K večeru jsme se rozhodli s cestování časem bojovat tradičnější formou a napsali si vlastní dopisy do časové schránky, které nám přijdou v budoucnu.

Ráno nás zastihla svěží přeháňka, ale brzy se k nám vedra opět vrátila, a proto hra v lese, kde byl stín, prospěla.  

Sobota 15. července

Tak jako naši hlavní hrdinové se i naši účastníci opět vrátili do chválkovských lesů. Marty, Dejf a Lucy přijeli jako staří instruktorští kamarádi oslavit setkání na starém tábořišti, které odjakživa patřilo výstřednímu doktoru Brownovi. Zatímco Lucy a Dejf připravovali večer, Doc Brown zatáhl Martyho a účastníky do své laboratoře, kde s nimi vyzkoušel různé experimenty.

Večer byl plný setkávání, her, zpěvu a jiné zábavy. Děti skrze naši měnu „Hobitík“ nakupovali třeba hot dogy nebo možnost skupinového fota. Hřebem večera byl turnaj v pingpongované, kterou vyhrály Ester a Naty.

Závěrem večera dorazila nečekaně Martyho dávná táborová láska Amy, která však nepřijela za ním, ale za Dejfem. Dávná láska přešla v hádku. Nicméně to bychom nebyli my, abychom takto zakončili večer, a proto měl Doc Brown ještě jedno eso v rukávu. Díky naší pomoci s experimenty dokončil svůj vynález – stroj času. Má podobu auta DeLorean, ale nenechte se mýlit. Toto auto nejezdí na kilometry, ale desetiletí. Bez doktorova vědomí Marty naskočil do vozu a kdo ví, kde se zítra objeví…nebo spíš kdy.

 Ve vedrech dnešních dní vyhledáváme veškeré stíny, které Chválkov nabízí a nezapomínáme na poctivý pitný režim.

Přihlašování ukončeno.

Termín:                        15. – 22. července 2023
Místo konání:              Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je:        10 – 14 let
Hlavní vedoucí:           Johanka Šaštinská
Cena:                           5 230 Kč

Drahý Marty,

pokud jsou mé výpočty správné, tento dopis tě zastihne přesně v momentu, kdy do DeLorean udeřil blesk. Ujišťuji tě, že i přesto jak fatálně tato situace vypadala, jsem živ a zdráv v roce 1885. Blesk způsobil přetížení okruhů a rozházel časoprostorové kontinuum, a tudíž nebylo možné kontrolovat, v jaké době se ocitnu. A také zničil létající okruhy, takže už si moc nezalítáme. DeLorean jsem schoval do ruiny jedné opuštěné hájovny, daleko od všech zvědavých očí. Tam by si ho měl roku 1955 snadno objevit. Za žádnou cenu se mě nepokoušej zachránit. 

Jsem v naprostém pořádku a žiji šťastný a spokojený život kováře. Jakékoliv budoucí či minulé cestování časem by jen mohlo rozházet to, co už takhle drží pouze na vlásku. Děkuji ti za všechno. 

Tvůj přítel pro všechny doby, 

D. 

PS: Pokud ti z jakéhokoliv důvodu tento dopis nedošel roku 1955 – něco je vážně špatně s časoprostorem.
A já už ti bohužel nemůžu pomoci. Přeji hodně štěstí – budeš ho totiž potřebovat.

Vydejte se s námi a našimi hrdiny na cestu do budoucnosti… nebo snad minulosti? Navštívíme minulé hobití tábory, oživíme stará a nabídneme nová přátelství. Naučíme se, jak se cestuje časem, ale i to, jak se to rozhodně dělat nemá. Cesta to rozhodně nebude jednoduchá, čeká nás spousta nástrah, nesnází
a zvratů. Nebude chybět ani dobrodružství a zábava. Má minulost spát, nebo je stále živá? Necháte minulost raději bezpečně zakonzervovanou, nebo se ji rozhodnete změnit? A co vás bude čekat
potom, až se navrátíte zpátky do budoucnosti?

Kapacita naplněna.

Komentáře jsou zakázány.