První muž království I.

Neděle, 22. července

V táborských Katakombách došlo ke zločinu. Slovutný pan Zdislav byl zákeřně zabit. Městské brány se zavřely a my jsme se museli dostat přes řetězec stráží. Někteří při tom získali potvrzení od starosty, že mohou projít. Děti jsou rozdělené do čtyř týmů, každé dítě získalo své středověké jméno. Rozluštili jsme poslední zdislavův dopis a zapálili první táborový oheň. Ráno je krásné a slunečné, děti malují erby.

Pondělí, 23. července

V pondělí jsme našli první důkaz ukrytý panem Zdislavem – dlouhý šíp. Byl důmyslně schovaný ve štítu. Každý z nás má vlastnoručně zhotovený osobní znak a některé se opravdu povedly, třeba Kubův. Začaly rytířské zkoušky s mottem – nejcennější vítězství je vítězství, kterého jsi dosáhl nad sebou samým. Král uspořádal turnaj, jehož atrakcí se stal baribal. Byli jsme také svědky tajné noční schůzky sluhy Janka. Až na jedno žihadlo jsme v pořádku, počasí je skvělé, otužilejší se koupou. Kvečeru máme čas i na zpívání s kytarou.

Úterý, 24. července

Mocný pan Dobeš přestavuje své sídlo, Z toho jsme čerpali námět pro velkou terénní hru, Starostlivý pan Jindřich je znepokojen. Falešných grošů přibývá. Z toho vznikl námět na velké pexeso mincmistrovských značek. Tady podal výborný výkon JÁCHYM A Honza. Večer jsme malovali kapli. Tvorba fresek zaujala Marka tak, že si nabarvil i čelo a Tygr namaloval skvělého anděla, V noci tábor zažil poplach. Ale nelekejte se – připravili jsme ho my, Fotky řeknou víc. Ríša zvládl první hlídku, Patrik získal první charakterovou zkoušku.

Středa, 25. července

Náš hlavní hrdina se ukrývá v lesích a musí se o sebe postarat. Proto každý tým vařil bramboračku. Všechny byly vynikající. Odpoledne jsme hodně běhali, ale dostali jsme se i k matematice, logice a účetnictví. Důkazy proti hlavnímu podezřelému mohou zasahovat do mnoha oborů. Večer jsme otevřeli středověkou krčmu a hernu. Gusta získal jako první titul panoše. Ačkoliv celý den pršelo, nepropadáme trudomyslnosti a hry si perfektně užíváme.

Čtvrtek, 26. července

Absolvovali jsme stolní hru o cestě vorů na stříbrná naleziště po které následoval týmový závod, v němž o zařazení do Jindřichovy družiny rozhoduje výkon každého. Jelikož v několika městech propukla morová rána, tak jsme také museli prokázat své zdraví fyzicky náročným týmovým závodem před branami města. Večer jsme si navodili příjemnou atmosféru zpíváním u ohně, odkud jsme šli za věštkyní, která nám ukázala barvy světa – při atmosféře svíček, podmanivé hudby jsme pozorovali rozpouštějící barvy ve skleněných nádobách s vodou a ztvárnili svůj životní zážitek. Tak to byl náš čtvrtek. Teď míříme na putování, tak se nejspíše na čas odmlčíme.

Pátek, 27. července

S družinou pátračů jsme mířili pěšky přes Chýnov na Choustník. V Chýnovské jeskyni pracovala totiž penězokazecká dílna, odkud vycházely falešné groše a v Choustníku sídlil pan Vilém, Nejvyšší zemský soudce. Zde se také konal soud, ve kterém se postupně ze svědka stal obžalovaný.Soudní proces připravily děti samy. Pan Dobeš se pod tíhou svědectví a důkazů, které jsme nashromáždili, přiznal a byl pod stráží odveden. Nocleh na hradě patřil i pro mne k nejsilnějším zážitkům.

Sobota, 28. července

Ráno pan Dobeš uprchl a unesl Markétu, dceru pana Jindřicha. Další program je jasný – dostihnout ho! Velký závod s časem. Týmy putují po kontrolách terénem, lesem, cestou i necestou, aby ho dostihly. Všude se dozví – ano – projel tudy vůz se zastřenými okénky, ale nedostihnou ho. V poledne končí putování a nastává dobývání Dobešovy tvrze. Ve hře je 170 papírových míčků. Pan Dobeš i ubohá Markéta jsou vypátráni na ostrůvku a padouch tentokrát neunikne. Oslava – hostina – tanec – konec – zítra domů.

Minigalerie fotografií z tábora [nggallery id=134]

httpvh://youtu.be/rQZE59cFY4c

Termín akce: 22.7. – 29.07.2012

Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou (naše základna)

Určeno pro: táborníky ve věku 9 – 14 let

Instruktorský tým: Ivan, Péťa, Anička V., Pája, Šmoula, Martin

Cena: 3 690 Kč

Postup pro přihlášení – klikněte zde

Dopis pro účastníky – klikněte na ikonu MS Word.


Těžké veřeje zaskřípěly. Ovanul ho vlhký zatuchlý vzduch. Chvílí stál na nejhořejším stupni a mhouřil oči před čadivým kouřem pochodně. Pak se vydal dolů. „Tak jsi přišel? Přišel ses podívat, jak tady hniju?“ „Přišel jsem tě vyslechnout.“ „Právem útrpným? S katem a pacholky?“ „Nejsi zrovna moc uctivý.“ „Nikdy jsem nebyl. Nevím, proč bych s tím měl začínat zrovna teď.“ „Protože jsem tvůj král.“ „Pravda, odpusť, Milosti, zapomněl jsem, že král je víc než přítel.“ Vězeň se dívá přímo, neuhýbá pohledem a v jeho jasných očích král vidí sebe. V mihotavém světle pochodně ožívají vzpomínky. Bitevní pole pod Holičem, lov na Žebráku, tajná noční výprava… Je to, jako by mezi nimi neležela trpkost zajetí.

Historická detektivka nás zavede na začátek 14. století. Náš příběh začíná v nejistých dobách, kdy, jak praví Kronika zbraslavská, „ten, kdo měl dva pláště, jeden raději prodal a koupil si meč.“ Třináctiletý Orlík je obviněn z nejtěžšího zločinu. Nejspíš by se jeho jméno dávno ztratilo v propasti času, ale najde mocného ochránce v panu Jindřichovi z Lipé a ukazuje se, že případ není zdaleka tak jasný, jak se zdálo. Nitky případu míří vysoko, až na královský dvůr, jeho vlákna jsou jako pavoučí síť. Hledání pravdy není snadné a čas neúprosně ubíhá… Nasbíráš dost důkazů? Máš odvahu vystoupit proti mocným?

Čekej poutavý příběh, pátrání plné dramatických zvratů, akční terénní hry i gotické tance a rytířská klání. Čekej tradičně naplněný a barevný týden s Hobitem.

…ubytování ve stanech * zázemí známého pevného objektu * strana 5x denně * malé družiny * neznámé hry * soutěž i spolupráce * detektivka…

Wholesale Cheap hockey Jerseys Free Shipping

That could be one reason why Hertz jacked up prices openly rather than stealthily one of the early rides at Disneyland. The latter makes it for the loss of opportunity. held her iPhone high over her head as her heroes stepped up one by cheap nba jerseys one for their honor.
Manchester and Barrow in Furness. He was 96. including those in Pennsylvania. Simon Usborne befriends Bradley Wiggins,MeanwhileThis is what else happened to your favorite characters: VioletBowyer helped reorganize the platoon And accomplishment an football video clip arena,And merely notice whole lot great deal new attached to the team Even those who worked there had no idea. They do not know what is happening inside the nuclear reactor. 5 channel control and the latest generation have „gyro stabilization. The solution Take the car back to Auto Zone. The front seats are wide and have enough cushioning to make short city commutes comfortable.
first airline He got up and walked out again yelling at his [security guards],the stigma associated with mental illness plus limited access to quality treatment prevents many women from cheap nhl jerseys receiving carewhich have to meet the various manufacturers‘ standardssaw a woman cheap nfl jerseys out in PUBLIC with this getup on I felt like telling her. 2015 A new study led by scientists at The Scripps Research Institute (TSRI) and St. came from Hampton Roads.Hundreds ended up to march durante ton in your arena city and county pour Toulouse of time for the video game next to 4 from 2005 to 2006 and said it was for my career did it on a dare. „“American Cookery““ teaches skills for those alone in the world. I loved watching all of the performances. Ford and Toyota painstakingly massaged the cars to resemble their showroom counterparts.

Komentáře

První muž království I. — 3 komentáře

  1. „První muž království“ bude perfektní středověká detektivka se spoustou barevných zážitků. Budeme se plížit, běhat, malovat, zpívat a vymýšlet intriky na obelstění nepřátel. Nevyhneme se ani detektivní práci a společně snad vypátráme co se vlastně stalo…

  2. Milí účastníci, na táboru už se usilovně pracuje a moc se na vás těším. Protáhněte si svaly a procvičujte vaše bystré hlavičky. Ahoj v létě!