TŘI VETERÁNÍ

Termín:                        13.– 20. srpna 2023
Místo konání:              Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je:        6 – 11 let (nejdříve po ukončení 1. třídy)
Hlavní vedoucí:           Filip Havlák
Cena:                           5 150 Kč

Náš příběh začíná uprostřed hlubokého hvozdu, kde pod kabáty spí tři muži, veteráni, kamarádi. Probojovali se celou Evropou a teď to vypadá, že o jejich služby už žádný vladař široko daleko nemá zájem a oni neví jak dál. To se pro ně má ale brzy změnit. Tři lesní skřítci totiž každého z nich obdaří kouzelným dárkem.

Tehdy se změní jejich bezcílné toulání světem na jízdu v kočáře taženém dvěma páry grošáků. Jejich bída na řetězec zážitků. Zázračný červený klobouk, malinkatá harfička a vyšívaný měšec mění každého z nich.

Pojďte se s nimi vypravit na cestu do království Monte Alba za králem Pikolou a krásnou princeznou Bosanou, pro jejíž krásné oči se sjíždějí nápadníci ze všech krajů. Cestou poznáme staré flašinetáře, prohnané hoteliéry  i úplatné ministry. Pojďte s nimi objevovat nejen kouzla skřítků, ale hlavně dobrodružství, laskavost a přátelství.

Po cestě potkáme staré flašinetáře, úplatné hoteliéry i vypočítavé ministry z nichž každý chce svůj podíl na bohatství plynoucího ze skřítčích dárků a snad na konci naší cesty budeme vědět, jestli našim hrdinům přinesly štěstí a spokojenost. 

Kdo z vás se chce připojit, s tím se potkáme v létě na Chválkově u frňákovníku. 

Hobití tábor pro naše nejmenší účastníky, tentokrát na motiv klasické Werichovi pohádky a jejího filmového zpracování. Rádi na něm přivítáme všechny holky a kluky, mezi šesti a jedenácti lety, kteří se nebojí trochy táborového dobrodružství. Čeká nás celý týden v romantické hájovně uprostřed jihočeských lesů s řadou podsadových stanů okolo ní. Budeme hrát hry, učit se novým věcem a vyprávět si příběh našich hrdinů a na něm si ukazovat třeba i to, že to co je v životě důležité nemusí být věci, ale přátelé a to umět s nimi vycházet