Versus veritas!

Termín: 13. – 20. července 2019
Místo konání:
Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je:
10 – 14 let
Hlavní vedoucí: 
Mgr. Ivan Bauer
Cena:
4.320,-

„V rozlehlé síni seděl na trůně muž ve zlatém hávu a kolem něj stály zvláštní postavy. Byly tu dny, měsíce i roky. Bylo tu líbezné jaro s vínkem květů, horké léto, byl tu podzim s plností hroznů i šedovlasá zima. Četl jsi to? To je bomba! To musíme udělat! To nikdo nemá!“ „Šéfe, vy myslíte udělat to jako zážitkovku? Jako v kostýmech?“ „Jo! A rychle! Katalog musí být venku co nejdřív. Vy to zkrátka vyzkoušíte! Všechno!“

Takhle nějak to celé začalo. Jako příprava netradičního zájezdu. Čtyři expedice vyrazily po stopách dávných bájí, aniž tušily, co je čeká. Věci nejsou, jak se zdají, pravé záměry jsou skryté a v prastarém příběhu je víc pravdy, než bys čekal. Vichr hvízdal v lanoví a rval plachty na cáry. Vlny byly čím dál hrozivější. Palubní chronometr ukazoval poledne, ale kolem byla hluboká tma. Vrchol stěžně ozářila sinavá záře blesku a vzápětí zahřměl ohlušující hrom. Bylo to, jako když se řítí lavina. Přístroje se dočista zbláznily. Nic nefungovalo. Praskot, hukot, nepopsatelný rachot. A do toho šplíchance deště a vln. Příď našeho Falconu se propadla dolů a jen neochotně a pomalu se nořila z vln. Voda stékala z příďové nástavby po celých gejzírech. Vydrží?

Výprava prošla mnohým nebezpečím a ani nejmodernější vybavení vždycky nezaručilo úspěch. Ale to nejzákeřnější nebezpečí ji teprve čeká. Nečekané, tajené. Odkud? Od koho? Jsou nepřáteli potomci dávných Médů nebo je nepřítel mnohem blíž? Náš příběh začíná v obyčejné cestovní kanceláři, pokračuje v místech řeckých bájí a končí… Potkáte v něm statečného Hérakla, chamtivého Midase i krásnou Kirké. Budete si zahrávat s ohněm a hledat cestu z labyrintu, budete luštit šifry kilikijských pirátů. Ale hlavně sami zjistíte, že věci nejsou, jak se zdají a minulost je se současností svázaná pevnými pouty.

Dopis ke stažení v příslušné sekci či ZDE.

Komentáře jsou zakázány.