Dračí dobrodružství

7. den

Po náročném putování po stopách legendy o strachodracích se nám podařilo vrátit všem drakům radost tajemným lektvarem. Dosáhli jsme našeho cíle. Nebo ne?

Draci chtějí být stejně šťastni jako my, avšak nepatří do našeho světa, v němž se jim spousta lidí snaží ublížit nebo je využít. Proto nastal čas se s nimi rozloučit a nechat je v dračí říši, která je jejich domovem. My se také vracíme domů, plni vzpomínek na prožitá dobrodružství. Užili jsme si to. Ahoj!

6. den

Pomalu se blížíme do finále, proto je načase získat draky zpět. To se nám naštěstí podařilo překonáním sebe samých.

Po vyléčení draků nás čekala velká bitva. Prokázali jsme sílu, vytrvalost i hrdinství a dovedli jsme náš vikingský kmen k vítězství. Naši nepřátelé se vzdali a raději se před námi dali na útěk.

Večer byl čas na jediné, a to na pořádnou oslavu. Drželi jsme se vikingských tradic, byli oděni ve slavnostním šatu a ochutnali pochoutku kuře ala Valhala.

Zítra nás čeká velké putování s legendou o prokletých dracích, kteří měli po světě šířit radost. Tak nám držte palce, ať vše zvládneme! Už se na vás moc těšíme, dobrou noc.

5. den

Dnes nás čekala další velká zkouška. Zlý Timoribus přinutil Bezzubku cítit strach, a proto jí má teď ve své moci. Dokáže totiž ovládat každého přes jeho strach. Přišli jsme tedy o posledního draka, a tak i nás začínal strach pohlcovat. Proto jsme mu museli začít čelit.

Ráno jsme spolu poslepu vyšli ze tmy a všech chmur, dopoledne jsme si strachy představili a zjistili jsme, čeho všeho se lidé můžou bát. Odpoledne jsme se soustředili na to, v čem jsme dobří sami o sobě, a naučili jsme se, jak důležitá je spolupráce s ostatními. Je totiž lepší mít na všechny trable někoho po boku.

Večer jsme tvořili ochranné amulety a vydali se po stopách staré vikingské legendy. Ta praví, že existuje místo, kde Vikingové svůj strach přijímají a vypouštějí ho na moře, aby se tam rozplynul a oni mohli být celý rok nebojácní a odvážní. I my jsme proto vypustili vše, čeho se bojíme, na své loďce. Teď můžeme poklidně zalehnout do postýlek, zavřít oči a snít. Stejně jako včera nás chrání ti odvážní, kteří se rozhodli hlídat náš tábor i v noci.

4. den

Bylo ticho, korunami stromů prosvítalo sluníčko a my pohodlně spali v teplých spacáčcích. Najednou se však ozvalo mohutné „Útok!“. Byli jsme napadeni! Museli jsme v rychlosti opustit tábor, ustoupit a nasnídat se v přilehlých lesích. Nejsme však Vikingové, co se vzdávají, a po velkých bojích jsme naše tábořiště opět získali. Z našich nepřátel se postupně stali naši spojenci, dokonce i něco víc. Poznali jsme, co znamená láska, a naučili jsme se spoustu balících hlášek, kterým nikdo neodolá.

Jednou z nejlepších aktivit na táboře ale stále zůstává přijímání Vašich dopisů, ačkoliv se nám pak někdy stýská.

Večer nás pak čekala nejtěžší zkouška, naši draci byli odvedeni zlým Timoribem, největším ze všech drakobijců. Ti nejodvážnější z nás se mu rozhodli čelit. Dnes je tak čekají noční hlídky, tak jim držte palce, ať se nebojí.

3. den

„Napnout stěžně, rozhlédnout se po obzoru a můžeme vyplout. Nebo se spíš rozletět?“
Dnes jsme objevovali krásy dalekých zemí a snažili se ostatní kmeny přesvědčit o tom, že draci jsou kouzelní tvorové, za které stojí bojovat. Nebylo to lehké, ale podařilo se nám to. Navštívili jsme krásnou Paříž, šikmou věž v Pise, a dokonce i poušť v Maroku, kde bylo nutné se svlažit.

Večer jsme dorazili až ke kmenu Eretky, hrůzostrašné lovkyně draků. I tu jsme chtěli přesvědčit o kvalitě draků, to už ale bylo nad naše síly. Ne vždy se lze se všemi dohodnout. Teď už můžeme jen zalehnout a čekat, co přijde dál.

2. den

Dnes nás čekal velký den, započali jsme studium v drakoškole. Jezdit na drakovi totiž není něco, co dokáže každý. Museli jsme se naučit draky krmit, krotit a ovládat. Museli jsme poznávat značky na dračích silnicích, aby nedošlo k žádné havárii ani koloně. Ale co je hlavní, vydali jsme se na stezku vikingských bohů. Ti prověřili naše nitro a usoudili, že draků jsme hodni.

Díky tomu jsme mohli být večer pasováni na skutečné dračí jezdce a dostali jsme draky v podobě karet, které nás celý týden budou provázet. Ty si teď před spaním můžeme prohlížet a zítra si je snad konečně zahrajeme.

1. den

Na obzoru se vynořily lodě, které na svých palubách přivezly příslib budoucnosti společně s našimi novými členy vesnice Blp. Jako správní Vikingové jsme své nové přátele přivítali společně s dračími kamarády – Bezzubkou a Buřinou.

Při cestě do vesnice jsme se představili a seznámili, a doma nás již čekaly naše stany a něco dobrého k snědku – přesněji zapečené těstoviny a salát.

Po večeři jsme poznali chod vesnice a stali se její naprostou součástí. Zkusili jsme si lov ryb, naučili jsme se vikingská pořekadla, a dokonce i hymnu. A protože se už stmívá, pomalu musíme jít zalehnout a naše hymna nám může znít v uších během usínání. Přejeme dobrou noc a těšíme se na zítra.

Termín: 26. července – 2. srpna 2020
Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou
Pro koho akce je: 6 – 11 let
Hlavní vedoucí: Mgr. Jindřich Fuka
Cena: 4.290 ,-

Byly doby, kdy se lidé na ostrově Berk draků báli. Každý mladý Viking chtěl s draky bojovat a porazit je. Byly také doby, kdy se lidé s draky přátelili. Kdy společně čelili hrozbám a nesnázím. A pak se draci ztratili. Stali se jen legendami, kterými se straší malé děti, když je rodiče zahání do postelí.

Škyťák však na draky nezapomněl. A protože mu moc chybí společné létání, rozhodl se, že v létě svého kamaráda Bezzubku vyhledá a opět se společně vydají na dobrodružnou výpravu. Jeden starý Viking mu totiž vyprávěl zajímavou starou legendu: „Říká se, že mimo náš svět existují ještě úplně jiné světy. Některé jsou kouzelné, svítí na nich slunce a po zelené trávě se procházejí jednorožci. Jiné jsou temné, převládá na nich noc a vrzající staré stromy vám podráží nohy svými kořeny, když se běžíte schovat. Ten, kdo sebere dost odvahy, aby všechny tyto světy prošel, může prý najít klíč ke šťastnému životu.“ A takový poklad by přeci chtěl získat každý!

Bohužel jsou ale i lidé, kteří ostatním štěstí nepřejí. A tak je možné, že Škyťákovo a Bezzubkovo putování bude těžší, než se na první pohled zdá.

Máte rádi příběhy o Škyťákovi, Bezzubkovi a jejich kamarádech? O Astrid a Bílé běsce? My ano! A proto se v létě opět na týden vydáme za drsnými Vikingy i opravdovými draky. Čekejte příběhy o strachu z neznáma, o opravdovém přátelství, o důležitosti rodiny i o lásce. Některé budete znát z filmů či knížek, jinými vás překvapíme.

Čekejte dobrodružné spaní v podsadovém stanu, šumění lesa, dobré jídlo a celodenní program. Těšte se na vyprávění příběhů u praskajícího ohně. Těšte se na léto s námi!

Komentáře jsou zakázány.