HOBITÍ PODZIM

Je pravda, že hobiti mají rádi klid a pohodu, krb a kousek studeného kuřete s okurčičkou nebo borůvkový koláč, a že v žádné hobití noře nesmí chybět čajník a k dobrému hobitímu mravu patří střádat „pamětiny“ a vychutnávat vzpomínky. To všechno zažívám třeba ve Chválkově na chalupě. Ale jinak je podzim v Hobitu docela rušný. Posuďte sami.

Setkání společenstva

se tentokrát odehrávalo v Praze. Byla tu třetina instruktorů a čtvrtina dětí. Počasí pod psa, nálada veselá, fotky z táborů skvělé. Kvůli počasí jsme museli improvizovat a hodně programů přesunout dovnitř. Některé závody byly vyčerpávající pro děti i pro nás, ale moc rádi jsme se zase viděli.

Tajemství monolinu

Víkend pro děti instruktorů PSL začal poklidně, četbou a filmem ze Strahovské knihovny. Pak ale přišla nečekaná zpráva: „ Světové kulturní dědictví ohroženo! Knihovny bijí na poplach! Neznámá nákaza se šíří!“ Tak vyvolávali kameloti. Ano knihy byly napadeny neznámou chorobou, která způsobuje ztrátu textu. Podaří se nám knížky zachránit? To byla zápletka tohoto víkendu. Pohádky i detektivky, encyklopedie i bestsellery, to všechno tvořilo paletu námětů. Hráli jsme scrabble, dedukovali fakta z obsahu dámské kabelky, zkoušeli riskovat v palbě naučných otázek a nakonec jsme se utkali s „ajťáky“ a sestavili přístroj, který knihy dozajista ochrání.

Večeře

Instruktorská večeře není jen poděkováním za uplynulou sezónu, ale hlavně je to hodně pracovní den, ve kterém se hodnotí, chválí, uvažuje i plánuje. Hlavní vedoucí předložili zprávy z táborů, povídalo se o finanční bilanci i o programové skladbě. A už teď můžeme říct, že vás čeká pár jarních víkendovek i pestré léto. Víc už brzy v Kalendáři akcí.

Vecere 2016

HOBIT

Komentáře jsou zakázány.