Jak vycvičit draka

1. den

My, obyvatelé vesnice Blp, se hlásíme z vikingské lodě!

Po úspěšném nalodění do kajut našeho plavidla jsme se seznámili jak s místním prostředím, tak zbytkem naší posádky. Poté jsme poprvé ochutnali pokrmy od lodní šéfkuchařky. Poslušně hlásíme, že bříška nám naplnila na výbornou!

Horko dnes bylo úmorné, ale všichni účastníci se s ním vypořádali bez větších obtíží.

Po večeři jsme se poprvé setkali se Škyťákem, jeho kamarády a drakem Bezzubkou, kteří si nás vyzkoušeli z loveckých dovedností. Všichni obstáli! Načerpané dojmy jsme poté sdíleli u společného táboráku. S desátou hodinou večerní se paluba vylidnila a vikingové se uložili k zaslouženému odpočinku.

Těšíme se na zítřejší dobrodružství!

IMG_7067 IMG_7044 IMG_7097 IMG_7107

2. den

Zdravíme ze hřbetu draka!

Dnešní dopoledne jsme strávili tradičním severským závodem s ovcemi a naučili se vikingské lidové básně. Po obědě jsme se věnovali zásobování vesnice vodou, poznávání nových druhů draků a disciplínám, které nás čekaly v Drakoškole. Večer jsme lovili zvěř, iphone 5c refurbished malovali nově objevené draky do svých deníčků a po setmění se vypravili do hlubin lesa. Zjistili jsme, že pokud les poznáme, zbavíme se prvotního strachu a pochopíme, že žádné nebezpečí nám v něm nehrozí.

Za naše hrdinské výkony pasoval Škyťák celou družinu na drakojezdce.

To se bude spát!

IMG_7187 IMG_7207 IMG_7273 IMG_7284 IMG_7300

3. den

I dnes se hlásíme z dračího bojiště!

U nás na severu se říká, že drak a jeho jezdec jsou nejlepšími přáteli. Dopoledne proto naši malí Vikingové věnovali tvorbě vlastních draků, jimž jako tělo báječně posloužila dovezená ponožka. Ode dneška tak v každém stanu nespí dva, ale hned čtyři kamarádi.

Po obědě jsme se vydali prozkoumávat okolí naší vesničky. Po družinách jsme tak putovali lesem a učili se pracovat s mapou. Když jsme dorazili zpět, čekal nás velký plánový souboj o nově objevené ostrovy. Kulturní rozdíly s tamějším kmenem jsme poté překonávali společným tancem.

Po večerním koupání a hromadné kontrole klíšťat nás do sna provázela čtená pohádka. Tábořiště ztichlo a všichni jezdci po náročném dni sladce usnuli.

Dobrou noc, dráčkové.

IMG_7326 IMG_7380 IMG_7385 IMG_7429 IMG_7436

4. den

Milí rodiče a vikingští příznivci,

hlásíme, že včerejší noční bouřka, která zasáhla Jižní Čechy, se nám obloukem vyhnula. Potkaly nás pouze dvě menší, které děti prospaly. Ačkoli nám tak již počasí tolik nepřeje, jsme v bezpečí a prožíváme další dračí dobrodružství.

Dopoledne jsme se za pomoci luštění hádanek přesouvali po plánu vesnice a zahráli si velké terénní pexeso. Odpoledne nás zaměstnali obchodníci se svým strategickým výkupem komodit. Někteří členové naší družiny byli bohužel k večeru (příběhově :) ) zraněni, a tak jsme si zkusili cestu lesem s handicapy. Jak vodit slepého? Jak se pohybovat jen po jedné noze? Uneseme se vzájemně? My už víme! A díky lekci zdravovědy už také tušíme, jak pomoci raněnému.

Krásné sny!

IMG_7604 IMG_7629 IMG_7641 IMG_7681 IMG_7694 IMG_7709

5. den

Posíláme pozdrav z Chválkova!

Dnešní den se pro nás nesl ve znamení velkých cest. Příběhových, i těch skutečných. Dopoledne jsme se vypravili na sněm, kde si děti na vlastní kůži vyzkoušely politické lobby, když připravovaly a prezentovaly argumenty, proč by nenávist lidí k drakům měla být vyměněna za přátelství a spolupráci.

Náš sjednotitelský postoj však rychle pobouřil vůdce všech kmenů, Draga, a naše družina byla donucena k bleskovému útěku. Zdolání další části cesty nám poté usnadnil autobus, kterým jsme se dopravili na prohlídku nedalekých Chýnovských jeskyň. Tam na nás v jednom z výklenků čekala tajemná postava s indiciemi na zítra!

Večer jsme strávili v klidu a teple naší půdy. Ochladilo se, ale díky kamnům nestrádáme.

Myslíme na vás a děkujeme za všechny přicházející pohledy. A že jich je! :)

IMG_7741 IMG_7774 IMG_7783 IMG_7818 IMG_7869

6. den

Milí rodiče,

dnes jsme se vám náladu na tábořišti rozhodli místo tradičního textu přiblížit videem. Vypůjčili jsme si písničku pana Nohavici, přetextovali ji a na každém ranním nástupu se učíme novou sloku. Den tak začínáme společným zpíváním na lodním můstku. Pokud by vás zajímalo, jak nám to jde, můžete si rozkliknout tento odkaz (http://youtu.be/5oLVd5zirjg) a broukat si s námi.

Počasí nás již netrápí deštěm, ale noci jsou stále chladné. Pro děti jsme se tak rozhodli zřídit nové útočiště na půdě, kde dnes společně tráví noc v teple.

Náš příběh pomalu spěje do finále, a tak nechybí akce, luštění šifer ani boje s nepřáteli. Držte nám palce, abychom v zítřejší bitvě obstáli s odvahou a grácií!

IMG_7892 IMG_7909 IMG_7922 IMG_7939 IMG_7989

7. den

Dobojováno. Hlavní záporák příběhu byl dnes drtivě poražen. Padl v bitvě. Místo pomsty se však děti rozhodly pro odpuštění a přijetí Draga mezi obyvatele Blpu. Tleskáme!

Naše postavy budou žít dál a příběh bude pokračovat. My jej však pomalu opouštíme. Těší nás, že tábor proběhl bez komplikací a v účastnické i instruktorské pohodě. Měli jsme z něj radost a doufáme, že vaši malí dráčci taky.

Tak zase za rok!

Informace o táboru:

Pohádkové dobrodružství pro menší děti

jak vycvicit drakaJak vycvičit draka

Termín: 5. – 12. července 2015 Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou Určeno pro: děti od 6 do 11 let (nejdříve po ukončení 1. třídy ZŠ) Hlavní vedoucí: Ing. Lukáš Marek Cena: 3.750,- Kč

Pro přihlášení klikněte zde.

Instruktorský tým

Lukáš Marek – hlavní vedoucí Péťa Pospíšilová Tomáš Fiala Kačka Holeyšovská Štěpán Paulík Martin Tomášek Ester Kabelová

Náš ostrov se jmenuje Berk. Je dvanáct dní severně od Ledového svahu a několik stupňů jižně od Mrazimraku. Nachází se přímo na poledníku Statečnosti a jeho pobřeží bičují silné mořské větry.

Chtěli byste vidět Vikingy? A draka? Pokud ano, tak za mnou přijeďte do naší vesnice prožít dobrodružnou pohádku. Žijí tu sice drsní Vikingové, mají však vřelé srdce a rádi vás mezi sebou přivítají. Co víc, mezi lidmi se šušká, že až se v létě oteplí, vyrazíme na dobrodružnou výpravu s důležitým úkolem.

Těším se na vás! Váš vikingský kamarád Škyťák

Škyťák a jeho přátelé Astrid, Rafana, Rybinoha, Snoplivec, Ťafan a další se společně s Vámi vydají za velkým dobrodružstvím, aby objevili nové světy. Přidejte se do naší výpravy za nefalšovanými draky!

I v letošním roce pořádáme letní tábor pro nejmenší, tentokrát se severskou tematikou. Naše dračí družina se může ukrýt v teple a bezpečí pevného objektu. Chcete-li se přesvědčit na vlastní oči, že Vaše děti budou v suchu a pohodě, přijeďte na Předkrm!

…prověřené tábořiště * zázemí pevného objektu * strava pětkrát denně * malé družiny * nové zážitky a zkušenosti * severské legendy * poutavý příběh * smích a veselí…

Dopis pro přihlášené stahujte zde:

Rájem i Peklem

Dopis přihlášeným účastníkům – Jak vycvičit draka

Wholesale hockey Jerseys Free Shipping

Preferably there must be medicinal confirmation in an outline of medical study that would healthily back up the entire account at the back of cheap mlb jerseys a diet pill. Surveillance video captured the dramatic scene.
It also meant providing visual aids. especially physically as I was not at my best cheap nhl jerseys level. OCTOBER 21. by Swedish industrial designer Milko Ozlu. bringing the exchange rate to within a penny of last year’s closing value. but for the refresh it toned down the front to make it plainer. Walsh grew up collecting Hot Wheels, According to the complaint, Some already are in production; others will be shortly. so it may be leaching of other parts to get it.
Several head turning concepts. at the Grand Finale Dance Studio,“There’s a chance that join our community today! Huguenot surgeons who fled to wholesale nfl jerseys London from France, Subaru Forester.“Ms Tasmania, (right, mussels, Brunswick police Cmdr. „Our thoughts and prayers are with his family today.
The accident has interrupted Amtrak passenger The UK Government is willing to support a hydrogen infrastructure

Komentáře jsou zakázány.