Rájem i peklem

Všechny fotky z tábora pro stažení i prohlédnutí

Kompletní fotografie na Facebooku

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.962927990396868.1073741830.195047773851564&type=3

Videa z táborového divadla

httpvh://youtu.be/yRbDqKQqbPs httpvh://youtu.be/mLGAIIqkX-w httpvh://youtu.be/ums4YzRfy_Y httpvh://youtu.be/fSV-Zvy0uV4

Zprávy z tábora

IMG_3516

Den poslední – Neděle

Vodácká etapa byla výživná i přes nejsušší léto za posledních sto let. Všechny jezy i noc ve vodáckém tábořišti jsme přežili bez úhony a řeku si nádherně užili. Závěr tábora probíhal ve znamení záchrany kapitána Granta z pirátského zajetí. Všichni námořníci obdrželi dekrety o získaných hodnostech a se srdcem plným radosti a hlavou skoro až přeplněnou zážitky jsme se vrátili živí a zdraví domů. Děkujeme za skvělé léto!

Den 6.- Čtvrtek

Naši hrdinové hledají příležitost výdělku. Pracují v přístavu, vydávají se rýžovat na zlatá pole. Dostali jsme se na Nový Zéland – to je poslední možnost, kde můžeme kapitána Granta hledat. Navzdory námořnickým báchorkám o černých kočkách a lodích s černými plachtami musíme právě sem. Přepadli nás nebezpeční Maorové, utekli jsme jim, ale jeden člen výpravy v zajetí zůstal. Máme ho zachránit? Děti v diskuzní hře rozhodly, že ano. Argumenty padaly nejrůznější: „Má cenu zachránit i zrádce, protože se nemůžeme chovat stejně jako on.“ „Určitě má dostat druhou šanci.“ Pěkné, že? Zítra vyrážíme na vodácké putování, proto se odmlčíme.

Den 5. – Středa

Naše výprava se dostala do Austrálie, kam vede poslední stopa Grantovy výpravy. 14 nejvíce jedovatých živočichů žije právě tady, proto je třeba je znát – kreslíme tedy jejich atlas. V posádce jsme po dnešních zkouškách přivítali první botsmany. Strategická hra nás přivedla na stavbu železnice. Po skvělých palačinkách jsme ještě zažili kotvení lodí a trocha karbanu v přístavní krčmě, pak už jen večerní zpívání a dobrou noc. Navzdory vedru a suchu nám vody naštěstí neubývá.

Den 4. – Úterý

V lese bylo krásně, svítily hvězdy a noc byla teplá. Někdo možná zažil dokonce svou první noc pod širákem. Na lodi v tábořišti nás pak ráno čekala pěkná kontinentální snídaně s párečky, muffiny a džusem.

Děti signalizují semaforem, uzlují a už vědí, jaký je rozdíl mezi fregatou, brigou a šalupou. Hráli jsme první strategickou hru o bouřích kolem mysu Horn. A večer? Večer na nás čekaly nádherné Vánoce. Děkujeme všem rodičům. Děti měly z dárků opravdu radost.

Den 4. – Pondělí

Plavba pokračuje. Dnes celé dopoledne probíhal vodácký výcvik. Takže všichni už vědí, jak důležitý je na lodi kormidelník. Posádka musí spolupracovat a táhnout za jeden provaz. Tomu jsme se učili i odpoledne. Očista smyslů přesvědčila náčelníka jihoamerického indiánského kmene, že jsme ti praví, kteří mohou nebo smí vstoupit do posvátné jeskyně. Nocujeme mimo tábor pod širým nebem, byť v dosahu tábořiště. Těšíme se na jasné hvězdné nebe.

Den 3. –  Neděle

Naše výprava překročila Antuckým průsmykem Andy. V této hře hodně záleželo na cítění pro fair play a potěšilo nás, že děti skutečně fér hrály Rozběhly se zkoušky a většina dětí již postoupila na hodnost plavčíka, dokonce jsme povyšovali i na lodníka! V Jižní Americe jsme se také museli domluvit s domorodým kmenem Hulungů a věřte, že stavět most s někým, kdo vám nerozumí, není vůbec snadné. Víte, co je to bolaso? My už ano, každý jsme si jedno vyrobili. Den skončil akčním bojem s vlky. Všichni jsou v pořádku, do lodi neteče, bouřky byly jen mírné, kuchyň je skvělá – langoše, kuřecí vývar, tvarohový koláč.

Den 2. – Sobota

Snažili jste se někdy srovnávat jeden text v angličtině, jeden v němčině a jeden ve francouzštině? My ano. A zjistili jsme tak první informace o ztracené Grantově lodi. Odpoledne jsme nastoupili na loď. Vyskytl se nám malý logický problém, jak poskládat všechny nutné zásoby do podpalubí. Každý námořník už má svůj lodní deník, do kterého může zaznamenat nevšední zážitky i své osobní úspěchy. Před vyplutím nám i naší lodi požehnal lodní kaplan. Nejnáročnější byla večerní hra, kdy bylo třeba důkladně zatopit pod kotly, aby loď mohla vyplout. Zapotili jsme se všichni a sáhli jsme si na dno svých sil. Kajuty zhasínají, dobrou noc.

Den 1. – Pátek

Zdravíme Vás z panství Malcolm. Seznámili jsme se s tábořištěm. Všichni už ví, kde je lodní kuchyně i horní paluba. Rozehráli jsme náš příběh. Lady Helena přemluvila svého chotě k dálkové plavbě. U ohně zazněly první námořnické písničky a teď už všichni spí ve svých kajutách.

Cesta za poznáním světa i sebe

rajem-i-peklemRájem i peklem

Termín: 17. – 26. července 2015 Místo konání: Chválkov u Kamenice nad Lipou Určeno pro: Táborníky ve věku 10 – 15 let Hlavní vedoucí: Josef Bukovský Cena: 3.950,- Kč Pro přihlášení klikněte zde.

Instruktorský tým

Josef Bukovský – hlavní vedoucí Ivan Bauer Pája Chaloupková Alice Peková Martin Holeyšovský Honza Štěpánek

Dne 26. července 1864 hnána poryvy silného větru, plula na vlnách Severního průlivu nádherná jachta. Plula pod anglickou vlajkou a na vrcholu hlavního stěžně vlál modrý praporec s vévodskou korunkou a zlatě vyšitými písmeny E. G. To byly iniciály majitele, sira Edwarda Glenarvana. A jachta, to byl Duncan. Skvělá loď! Letěla po hladině clonou vodní tříště a mířila k přístavní hrázi.

Náš příběh začíná docela nenápadně. Nalezením zprávy. Jenže ta zpráva je jako kamínek, který uvolní lavinu. Zprávou začíná pátrání po ztraceném vraku a jeho posádce.

„Půjdu ke královně, vrhnu se jí k nohám a budu prosit za otce!“ „Milé dítě, to by k ničemu nebylo. Není snadné proniknout ke královně. Má dobré srdce, ale mnoho poddaných.“ „Není tedy naděje?“ „Mary, poslyšte, co vám řeknu! Bůh vás přivedl na náš práh. Říkejte tomu osud nebo prozřetelnost! Duncan je dobrá loď a já vám pomohu. Za týden vyplujeme hledat vašeho otce.“

Čekej poutavý příběh z jižních moří, napnuté plachty nad tábořištěm, které se celé změní v palubu Duncana. Čekej tajemné zprávy, práci s mapou i s lanem, čekej opravdovou plavbu po řece. Staň se členem posádky, kde každý má své místo!

…ubytování ve stanech s podsadou * zázemí pevného objektu * strava pětkrát denně * VODÁCKÁ ETAPA * malé posádky * soutěž a spolupráce * námořnické dovednosti…

Dopis pro přihlášené stahujte zde:

Rájem i Peklem

Dopis přihlášeným účastníkům

Poznámka: Na našich akcích ve zvýšené míře dbáme na bezpečnost.Při vodácké etapě jsou vesty samozřejmostí. Také odborný dozor bude zajištěn.

Wholesale hockey Jerseys From China

“ Peyton Manning’s references to Budweiser on the post game podium. In the case of the Landwind and the UFO. Hiln. Carl Edwards and Matt Kenseth rounded out the top five. family members and fellow football players gathered at the high school’s field for a vigil. but that was the message that film can truly bring out and I missed her. remodeling or construction materials and waste, Hertz leading Dollar Thrifty site traffic is consistent with cheap nfl jerseys Hertz’s revenue lead in the Enterprise Holdings is the market leader while Hertz Global Holdings. Those Mavericks‘ are effective mentality in addition to thorough along with might triumph around Miami’s celeb trio on louis.
you need to get other things done,said the city has a long term plan in place when it comes to housing in Regina Substitutions: Jamie George etc.That no doubt thrilled Charles Pinkney Sr 10. 16 launched a campaign, but a visit to a dealer might reveal some drawbacks.The power forward from Ohio started his career with the Cleveland Cavaliers in 2003 A probable cause hearing is set for March 11 in Newport News Juvenile and Domestic Relations District Court. drew the biggest crowd.a large cheap nfl jerseys Soviet built airfield that was targeted by a Taliban truck bombing in June 2012 who underwent paramedic training 11 years ago, these moms juggle making meals.
about one inch from the bottom of the palm of the hand. Hardy and McDonald are lucky alleged domestic abusers.heating coils he’s very lucky.) Bathrooms are spacious and ergonomic.

Komentáře jsou zakázány.